ZENDAYA, EUPHORIA İKİNCİ DÖNEMİ HAKKINDA KONUŞTU

Bilgin

Global Mod
Global Mod
18 Eki 2020
558
0
16
ZENDAYA, EUPHORIA İKİNCİ DÖNEMİ HAKKINDA KONUŞTU 2020’li yılların tarz ikonu, kusursuz sesiyle bizi şaşırtan bir sanatçı, oyunculuğuna kuracak cümlemiz yok bile! çok ağır hisli karakterlere hayat verip çabucak sonrasındasında muazzam kırmızı halı görünümleri ile bizi kendine hayran bırakan Zendaya’nın da bir insan olduğunu kimi vakit unuyor olabiliriz. ‘Euphoria’ serisinin ikinci döneminin vizyona girmesi ile birlikte Zendaya bir daha bordo hoodie’sini ve Chuck 70 Converse ayakkabılarını giyerek Rue Bennett kılığına dönüş yaptı.

Artık epeyce daha karanlık ve duygusal olarak zorlayıcı bir dönem ile karşımızda olan Zendaya, ‘Euphoria’ dizisi ve serüvenini ELLE Avustralya’ya anlattı. “Bu kolay bir dönem değil, hiç bir biçimde izlemesi kolay değil,” diyen Zendaya, “İnişler ve çıkışlar var. Birtakım şeyler hayli komik, hiç olmadığı kadar lakin tıpkı vakitte inanılmaz kalp kırıklıkları da geliyor” diye ekledi. Bu dönemin şiddetli konusunun farkında olduğunu ve insanların bir biçimde seriden dersler öğrenebileceğini uman Zendaya, “Rue olduğum vakit bu umut ve empati hissi her vakit beynimin ardında devam ediyor” dedi.

2021 yılında ‘Dune’ ve ‘Spider-Man: No Way Home’ sinemalarını tamamlayan Zendaya, hem de CFDA Moda Ödülleri’nde ‘Moda İkonu’ mükafatını de kazanarak bu onura layık olan en genç isim olmuştu. pek ağır bir yılın akabinde artık de ‘Euphoria’ performansı ile gündemde olan Zendaya, “Bu dönemi birkaç sene evvel çekmemiz gerekiyordu ve birinci hali apayrıydı. Bu yüzden geriye dönüp baktığım vakit minnettarım, daha hayli düşünecek vaktimiz oldu. Kendimize epeyce fazla baskı yapıyorduk ve biraz gerilim olmuştuk. Ertelemelerden daha sonra geri döndüğümüzde bu yük ve endişe artık yoktu” diye ekledi.

Bağımlılık ve cinsellik üzere mevzuları korkusuzca işleyen dizi Euphoria, günümüzde genç olmanın yükünü ve farklılıklarını gözler önüne seriyor. Daha evvel hiç görmediğimiz kadar gözü pek ve açık kelamlı olan Euphoria beğeni aldığı kadar tenkit de topluyor. “Euphoria içsel acılar ve karanlıklar ile gayret ediyor. Bence bu acıların en büyüklerinden biri” diyen Zendaya, “Bu dizi, kimseye hayatlarını nasıl yaşayacaklarını söylemiyor lakin bu tıp tecrübeleri, acıyı ve karanlığı yaşayanlara yalnız olmadıklarını gösteriyor. Bu dönem, bizim için insan olarak empati hissimizi test ettiğimiz bir dönemdi. Rue’yu seviyoruz ve onun için endişeleniyoruz tahminen de bu hisleri gerçek hayata taşıyabiliriz ve hayatımızda bağımlılık ile gayret edenlere birebir empatiyi duyabiliriz.” diye ekledi.

Zendaya, pandemi sebebiyle ertelenen ve büsbütün bir daha yazılan ‘Euphoria’ ikinci döneminde yalnızca Rue’nun Jules’u tren istasyonunda bıraktığı kısmın tıpkı kaldığını anlattı. “Her vakit biraz korkuyordum. Bununla çaba etmekten korkuyordum zira Rue’yu bu biçimde görmek istemiyordum. Vücudunuz bir insan, yaptığınız şeylerin gerçek olmadığını bilmiyor. Beynim, ‘Evet, şu an oyunculuk yapıyorum’ diyordu ancak kalbim ve vücudum yaşananların gerçek olmadığını bilmiyordu. kimi vakit bu epeyce yorucu olabiliyor ve kendinizi makus hissetmenize sebep oluyor. Rue’nun yapmasını istemediğim şeyler yapıyor, söylemesini istemediğim şeyler söylüyor ve bir nevi ben Rue oluyorum” diyen Zendaya, kimi vakit Rue ile gerçek ömrü ayıramadığını anlattı.

Rol arkadaşları Hunter Schafer (Jules) ve Dominic Fike’a (Elliot) minnet duyduğunu da belirten Zendaya, “Bu her vakit kolay bir şey değil. Çok kıymet verdiğim insanların yüzüne çığlık atıyorum ve bu biçimdesine inançlı bir yerde, güvendiğim beşerlerle yaptığım için minnet duyuyorum” dedi.

Rolüne hazırlanırken çok abartmamaya çalıştığını belirten Zendaya, “Rue komplike bir karakter, dizideki tüm karakterler o denli. kimi vakit bu biçimde roller için hazırlanmanız mümkün olmaz. Aklımda kimi şeyleri epeyce fazla düşünmeye başlıyorsam, kendimi durduruyorum. Çekimlere başladığımız vakit ‘Dune’ sineması için Venedik Sinema Festivali’nden dönmüştüm ve sonraki gün apayrı bir karaktere bürünecektim. Düşünmek için vaktim yoktu ve bence bu düzgün bir şeydi. Evvelce esasen karakterimi tanıyordum ve direkt işe başladım” dedi.