Yangın bölgesinden canlı yayın yapan Şahan Gökbakar: Bütün yamaçlar yanacak, nerede bu uçak?

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Yangın bölgesinden canlı yayın yapan Şahan Gökbakar: Bütün yamaçlar yanacak, nerede bu uçak? Türkiye’yi saran orman yangınları devam ediyor. Günlerdir yangın bölgelerinden canlı yayın yaparak acil yardım davetinde bulunan komedyen Şahan Gökbakar’ın sabahtan bu yana yayın yaptığı Delikyol Mevkii’nde de yangın çıktı. Botuyla denizin ortasında görüntü çeken Gökbakar, “Uçak lazım” dedi.

‘UÇAK GÖRMEK İSTİYORUZ’

Gökbakar, yaptığı canlı yayında, “Bütün yamaçlar yanacak. Nerede bu uçak? İspanya’dan uçak geldiği ve Marmaris’e yönlendirildiği söyleniyor. Lütfen buraya bir uçak. Havadan müdahale lazım. Burası coştu, epey makûs. İki gündür bu yangın ufakken denetim altına alınsın diyorum fakat dinletemiyorum, anlatamıyorum. Rüzgardan dolayı bu yangın denetim altına alınamayacak. Nerede bu uçak ya? Uçak görmek istiyoruz. Yangın aşağı gerçek büyüyerek gidiyor. Yangın karadan müdahale edilecek üzere değil. Şuraya uçak gelsin ben cayır cayır yayın yapıp onları göstereceğim. Vallahi uçak geldi diye çekip göstereceğim herkese. Size olan borcumu ödeyemem ancak bu da benim size bir teşekkürüm olsun. Beni bir borazan olarak görün. Ben o uçağı bekliyorum. Telefonum da cayır cayır yanıyor, parmaklarım yanıyor. Helikopter yolladınız Allah razı olsun. Kim yolluyorsa bin kez razı olsun. Lakin bu helikopterlik değil, artık buraya uçak lazım. Burası harlanmaya alevlenmeye başladı. Ben elimden geldiğince, arka niyet gütmeden beşerler ve ağaçlar için bir şeyler söylüyorum. Yanılgım var ise özür dilerim” sözlerini kullandı.

‘GELİN ŞUNU SÖNDÜRELİM’

Canlı yayınını yüz binin üzerinde kullanıcının izlediği Gökbakar kelamlarına şu biçimde devam etti:

“Ben devletimin, halkımın sıkıntı anında yanında olduğumu göstermek, yangına müdahaleyi hızlandırmak için buradayım. Havadaki helikopterden kıyı güvenlik takımından Allah razı olsun. Vatanımızın mert, yiğit evlatları burada ancak kâfi değil. Onların da güçleri bir yere kadar. Buraya uçak gelsin rica ediyorum. Helikopter geziyor lakin sönmüyor zira alan epey büyük. Helikopter 1-2 ton su bırakırken aslına bakarsanız yarısı sıcaktan buharlaşıyor. Benim saldığım drone bile yangının ısısından yandı. Atılan su hafifçeletiyor lakin sönmüyor. Gelin şunu söndürelim. Gündüzken gelin söndürelim akşam olunca uçak kalkmıyor, helikopter kalkmıyor deniyor. Cumhurbaşkanımıza ve onun etrafındaki tüm yetkililere sesleniyorum. Orman Bakanı’na sesleniyorum. Marmaris’in yüzde 85’i yandı. Şurası da yanmasın rica ediyorum. Bakanım bir talimatınızla bir uçak neredeyse kalkar buraya gelir. Beni bugüne kadar en garip biçimde görmüşsünüzdür, affınıza sığınıyorum.”