Torino'daki tedarik soruşturmasında Ciccio Graziani: “Beni 'Ndrangheta turnuvasının açılışını yapmaya getirdiler” – Futbol

SeviYorum

New member
19 Eki 2020
706
0
0
Onu 1982 Dünya Kupası'ndan tanıyanlar var, televizyondaki “Campioni” adlı reality şovdan tanıyanlar da var. Ama onu tanıyan ve mafya kampı açmaya davet edenler de var. Bu oldu Ciccio GrazianiFutbol taraftarlarının çok sevdiği bir isim ve bu isim artık 'Ndrangheta'ya sızmaya ilişkin Torino soruşturmasının gazetelerinde yer aldı.

Ciccio Graziani: “Ndrangheta kampının açılışını yaptım”

Bunların hepsi, aynı zamanda onunla bağlantılı olan bir arkadaş olan Antonio Esposito'nun hatası. Roberto Fantini, satın almaların yasallığı konusunda Gözlemevi'nin Pd ile ilgili yöneticisi, bir mafya derneğine dış suç ortaklığı suçlamasıyla tutuklandı, çünkü – suçlamalara göre – 'Ndrangheta'nın otoyol satın alma yönetimine sızmasını destekledi. Graziani, Esposito tarafından Fantini ile tanıştırılır ve ona rağmen kendisini kesinlikle utanç verici bir durumda bulur. Bunu kendisi söylüyor Doğrusu: “Adı Horoz Bu benim için yeni değil…” diye itiraf ediyor ve ekliyor: “O ve Roberto bir turnuva düzenlediler ve başlama nezaketini benden istediler. Ben de hemen yaptım.”

Graziani: “Bir patronla tanışmış olabilirim”

“Yaklaşık on beş yıl önce, yanlış hatırlamıyorsam Volpiano adında bir kasabada” yaşanan bir şey. Yani çetenin genel merkezi araştırılıyor. Graziani olayların gidişatını şöyle anlatıyor: “Mediaset'te çalışıyordum, pazar günüydü, arabayı aldım, gittim, yapmam gerekeni yaptım ve ayrıldım. Roberto'ya böyle bir iyilik yapmaktan mutluluk duydum. Yanlış hatırlamıyorsam hemen ayrıldım.” Bir patronla karşılaşma riski mi? Bunu dışlamak imkansız: “Bunu dışlayamam, hayatta bilemezsiniz, bu tür karşılaşmalar istemsiz olarak gerçekleşebilir.”