Tiyatro sanatkarı Orhan Aydın’a akın

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Tiyatro sanatkarı Orhan Aydın’a akın Türkiye Komünist Partisi (TKP) tarafınca dün İstanbul Kartal’da “Erteleme, oyalanma, azıyla yetinme! Artık sosyalizm zamanı” sloganıyla düzenlenen mitinge katılan tiyatro sanatkarı Orhan Aydın, akına uğradı.

Aktarılan bilgilere göre, mitinge katılan Orhan Aydın, miting saatindilk evvel alanın yakınında bir kafede oturdu. sonrasındasında tuvalete giden Aydın, burada atağa uğradı. Saldırıyı toplumsal medya hesabından duyuran TKP “Miting günü Kartal’da üyemiz Orhan Aydın’a bir kafede yapılan kalleşçe taarruzun hesabını soracağız. Yoldaşımızın sıhhat durumu güzel ve mevzuyla ilgili hukuksal süreç başlatıldı. Gericilere asla boyun eğmeyeceğiz!” açıklamasında bulundu.

‘BU ZORBALIĞA BOYUN EĞECEĞİMİZİ DÜŞÜNENLER YANILIYORLAR’

Orhan Aydın da hücuma toplumsal medya hesabından reaksiyon göstererek, “Adaletin olmadığı yerde meydan çetelere, mafya bozuntularına, eli kanlı faşist katillere kalır. Gazetecilere yapılan akınlardan daha sonra dün bana Kartal’da yapılan alçaklık tam da budur. Susup teslim olacağımızı bu zorbalığa boyun eğeceğimizi düşünenler yanılıyorlar” yazdı.

‘YAKIN TARİHTE GAZETECİLERE YAPILANLAR, ARTIK SANATKARLARA DA YAPILIYOR’

Olay anına ve daha sonrasına ait TELE 1’e konuşan Aydın, “Polisin bulgularına nazaran, planlı bir atak var. Şahsın daha evvel de miting alanının etrafında dolaşarak beni takip ettiği anlaşıldı” dedi.

Sıhhat durumuna ait bilgi veren Aydın, gözünde morluk ve yüzünün aşikâr bölgelerinde çatlak oluştuğunu belirtti. Geceyi hastanede geçirdiğini söyleyen sanatçı, “Alçakça bir atağa uğradım. Bir ülkede şayet adalet yoksa, meydan eli kanlı faşistlere bırakılıyorsa olacak budur. Yakın tarihte gazetecilere yapılanlar, artık biz sanatkarlara da yapılıyor. Teslim olacağımı düşünenler var ise, yanılıyorlar” sözlerini kullandı.

Akınla ilgili soruşturma sürüyor.