“The Late Show”un grup lideri Louis Cato pazar günlerini nasıl geçiriyor?

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
1,920
0
0
“The Late Show”un grup lideri Louis Cato pazar günlerini nasıl geçiriyor?
Louis Cato, 2022'de “The Late Show with Stephen Colbert”in grup liderliğini arkadaşı Jon Batiste'den devralmadan önce funk'tan caza, blues ve soul'a kadar R&B ve Latin esintileri taşıyan albümler yayınladı.

38 yaşındaki Bay Cato, sahnede olmadığı zamanlarda hâlâ kendi müziğini yapıyor ve “Late Show” seyircisini coşturuyor. Çoğu Pazar günü öğleden sonraları, 12 yaşındaki kızı Gianna ile yolları ayrıldıktan sonra (o ve Gianna'nın annesi velayeti paylaşıyor) Midtown'daki ev stüdyosunda oturuyor ve çok sevdiği bir şarkının kendi versiyonu olan “Cato Covers”ı kaydediyor ve bunu paylaşıyor Her pazartesi Instagram takipçileriyle birlikte.

Cehennemden yeni çıkmış, neşe Genellikle sabah 8 civarında uyanığım. Kızım ve ben açaí kaseleriyle başlıyoruz. Bu uzun süredir devam eden bir baba-kız geleneğidir ve her zaman benim bloğumdaki smoothie/meyve suyu restoranı Fresh From Hell'den gelir. Eğer uzun saatler çalışıyorsam ve kendimi aşırı tembel hissediyorsam, işi teslim ettirebilirim. Diğer zamanlarda pijama pantolonumla blokta yürüyüp onu alıyorum. Taze ve meyveli bir açaí kasesi alıyor; İçinde keten tohumu, matcha proteini, zencefil, yaban mersini gibi birçok şey bulunan yeşil bir smoothie alıyorum.

Onu almaya gittiğimde her zaman küçük bir oyunumuz olur. Bunu yüksek sesle söylemek tuhaf geliyor çünkü kimse bilmiyor ama bizim için çok komik: Siparişle geri döndüğümde şöyle diyecek: “Hey baba, açaí kaselerini aldın mı?” Henüz almamış olsaydım, bunun yerine bir paket aldım. Sonra kaseleri almaya çalıştığı bu oyuna geliyor. Her zaman ilk lokmayı birlikte yeriz ve sonunda genellikle “Animaniacs” veya “Pinky and the Brain” çizgi filmlerini izleriz.

Baba şapkası Yakın zamanda iki blok ötedeki iskelelere doğru yürümeye başladık. Evden çıktığımızda yapmayı en çok sevdiğimiz şey bu. Yürüyoruz, konuşuyoruz, sadece takılıyoruz. 20 sorudan oluşan bir oyun oynuyoruz. Yağmur yağdığında su birikintilerine atlamayı seviyor, bu da beni babamın şapkasını takarken üzüyor. Sabah geç saatte eve döndüğümüzde gerçek kahvaltı dediğim şeyi yaparız: Galaxy Diner'dan teslimat. Pastırmalı waffle alıyor; Omlet alıyorum.

Ardından hangi kopyanın kime ait olduğunu tahmin ettiğimiz tahmin oyunu geliyor çünkü alüminyumdan yapılmış ve üstünde beyaz kağıt kapak var ve içinde ne olduğunu göremiyorsunuz. Biri haklı, biri haksız. Çocukken izlediğim eski Jim Henson dizisinin Dinozorlar adlı bir bölümünü ya da Marvel sinema evreninden bir şeyi izleyeceğiz.

…YA DA BİR KAPÜŞONLU Brooklyn Müzik Konservatuarı'nda saat 13.00'te piyano dersleri var. Belki iki yıl önce piyanoya olan ilgisini dile getirdiğinde bunun başlamak için gerçekten iyi bir yer olduğunu düşündüm. Yaklaşımları hoşuma gidiyor. Toplumda yaptıkları çalışmaları biliyorum. Metroya binmiyoruz. Artık biz Uber insanlarıyız. Pek çok kapüşonlu şeye sahip olduğum için genelde tanınmıyorum. Kapüşonlu hırkalar, kapüşonlu ceketler. İnsanların beni görmesi çok zaman alıyor ve bu benim için harika.

KAHVALTI NO. 3? Piyano aynı zamanda ebeveyn devri görevi de görür. Onu piyanonun başına bırakıyorum ve annesi onu alıyor. Genellikle piyano çaldıktan sonra şehre geri dönerim ve bir arkadaşımla veya ekip üyemle (ben ve yaratıcı ortağım veya menajerim, Cato Takımından biri) öğle yemeği yerim ve neler olup bittiğini gözden geçiririm veya bağlamsallaştırırım. Muhtemelen Galaxy Diner'dadır. Ben alışkanlık sahibi bir yaratıkım. Her seferinde aynı şeyi alıyorum: ıspanaklı, domatesli, siyah zeytinli ve canım isterse soğanlı ev yapımı omlet. Zaten omlet yediğimi biliyorum. Sanırım yumurtayı seviyorum.

STÜDYODA Instagram hesabımda her pazartesi çıkan “Cato Covers” adında haftalık bir serim var. Bunu 2016'dan beri yapıyorum. Bir şarkı alıyorum ve onu bir şarkıcı-söz yazarı-multi-enstrümantalist olarak yeniden hayal ediyorum. Bu çok kameralı bir şey. Son birkaç yıldır birlikte çalıştığım Colby Groves adında bir adam var. Gelip bir veya ikisini vuracak. Bu yaklaşık iki saat sürüyor ve sonra ona temelde yanında götürmesi gereken kaba bir ders veriyorum. Ben stüdyomdaki miksajın üzerinden geçerken o eve gidiyor ve düzenlemeyi yapıyor ve bu bittiğinde ona son miksajı gönderiyorum.

TEKRARDA Saat yedi civarında ya Eckhart Tolle'nin sesli kitabını dinleyerek akşam yemeği hazırlıyorum ya da tamamen bitkinsem köşedeki Yum Yum Too'dan Tayland yemeği sipariş ediyorum. Evet, her seferinde aynı şeyi alıyorum: sarı körili tavuk ve kahverengi pirinç. Eckhart Tolle çünkü, aman Tanrım. Birisi bana yıllar önce bu “Şimdinin Gücü” kitabını tavsiye etmişti ve muhtemelen on defa okumuşumdur. Bunda çok fazla derinlik buluyorum. Onun insan deneyimine ve varlığına yaklaşımı bende çok yankı uyandırıyor.

ÇALIŞMA OYUNU Akşam yemeğinden sonra biraz zamana ihtiyacım var. Bir basketbol maçına ev sahipliği yapacağım. Ben NBA basketbolunun hayranıyım. Oyun açıkken, TV sesi kapalıyken ve dizüstü bilgisayarım çalışırken sıklıkla kulaklığımda Eckhart Tolle var. Gelecek haftaki programın müziğini gözden geçireceğim.

MERHABA ANNE Yatma zamanı 11 veya 11:30'dur. Ama tamamen unuttum: Pazar akşamları annemle konuşabildiğim akşamlardır. Albemarle, NC'de ve hafta boyunca onunla konuşamıyorum. Uzun zamandır meşgulüm ve bunu ondan daha iyi kimse anlayamıyor. Ama bir gün sonunda “Belki pazar günleri uğrayabiliriz” dedi. Ben de “Aman Tanrım, evet, bunu yapmak istiyorum” dedim. Biz FaceTime'ız.

Pazar Rutini okuyucuları Louis Cato'yu takip etmeye devam edebilir X Ve instagram @reallouiscato'da.