Taşa yazılan ‘tecavüz’ notuyla ilgili iddianame: 25 yıl mahpus istendi

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Taşa yazılan ‘tecavüz’ notuyla ilgili iddianame: 25 yıl mahpus istendi Antalya’da 13 Haziran’da bir taşın üzerine not yazarak yardım davetinde bulunan kız çocuğuna cinsel istismarla suçlanan komşusu hakkında bir günde hazırlanan iddianame Antalya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

Antalya Kepez ilçesi Osman Yüksel Fedai Caddesi’ndeki yeşil alanda, üzerinde ‘Yaşım 12, tecavüz edildim, adım A. Hala tecavüz ediliyorum. Lütfen yardım edin’ yazan bir taş bulundu. Taşın manzarasının toplumsal medyada yayınlanmasının akabinde harekete geçen polis yazıyı yazan kişinin, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde ailesiyle yaşayan 12 yaşındaki A.K. olduğunu belirledi.

Çocuk İzlem Merkezi’nde psikolog eşliğinde tabirine başvurulan A.K.’nin, uzun müddettir komşuları Hüseyin Evkuran’ın cinsel istismarına uğradığı ortaya çıktı. Evkuran’ın bir süre evvel Adana’ya taşındığı, vakit zaman kente gelerek A.K.’ye cinsel istismarı sürdürdüğü belirlendi. Kuşkulu, Adana’da gözaltına alınarak Antalya’ya getirildi ve tutuklandı.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca 1 günde hazırlanan iddianame, Antalya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. Hüseyin Evkuran’ın, mağdurun ailesi ile mağdur okula başlamadan evvel 5 yahut 5,5 yaşındayken komşuluk yaptığı belirtilen iddianamede, “Şüpheli, mağdura karşı birinci aksiyonunu 5 yahut 5,5 yaşındayken gerçekleştirdi. Kuşkulu, ‘cinsel istismar’ aksiyonunu bir daha mağdurun beyanlarına göre farklı tarihlerde tekraren gerçekleştirdiği tabir edilmiştir. Kuşkulu, 2019 yılı Haziran ayında Adana’ya taşınmış, en son bu yılın nisan ayında Antalya’ya gelerek çocuğa karşı istismarına devam etmiştir” denildi.

Mağdur çocuğun, 13 Haziran’da arkadaşı ile parkta oynarken taşa yazarak yardım istediğinde olayın ortaya çıktığına vurgu yapılan iddianamede, yapılan sıhhat muayenesinde, cinsel hücum bulgusunun görülmediğine dikkat çekildi. Savcı ayrıyeten 12 yaşından küçük olan mağdura yönelik istismarın ‘nitelikli’ olduğunu belirterek, sanığın cezalandırılmasını istedi.

25 yıla kadar mahpusu istenen Hüseyin Evkuran ise suçlamaları kabul etmeyip, kendisine iftira atıldığını sav etti. Sanığın yargılanmasına ilerleyen günlerde başlanacak. (DHA)