Süren destek – Haber

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
1,925
0
0
Süren destek – Haber
Eylül 2020’de Greenville, NC’deki bir ilkokulda öğretmen asistanı olarak başladı ve o zamandan beri kendi dördüncü ve beşinci sınıf öğrencilerine öğretmenlik yapmak üzere terfi etti.

29 yaşındaki Bay Williams, “Sınıfım, bir realite şovuna ihtiyacımız var,” dedi. Sınıfı içeriden şakalar, şakalar ve müzik aletleriyle dolu, diye ekledi, başını sallayarak. “Her gün yeni bir şey.”

Pandemi başlangıcında bir okul için çalışmaya başlamak, sanal öğrenme ve öğrenci davranış sorunları gibi zorlukları da beraberinde getirdi. HIV ile doğan Bay Williams, salgının başlarında hastaydı – test edilmemiş olmasına rağmen Covid-19 olduğundan şüpheleniyor. İyileşti ve o zamandan beri sağlığı yerinde, ancak işteki engeller stres seviyesinin “bir roller coaster gibi alçalması”na neden oldu.

Yine de, Bay Williams, çalışmanın, okulda navigasyon deneyimini bir öğrenme güçlüğü ile iyi bir şekilde kullanmasına izin verdiğini söyledi. Bay Williams, okulda başarılı olmasına yardım eden öğretmenleri unutmayacağını söyledi. “Artık buradayım, bana öğrettiklerini yapıyorum” dedi.

Yumedys Gonzalez için bir başka fon yararlanıcısı olan Brooklyn Community Services’ten aldığı ruh sağlığı desteği bir fark yarattı. Bayan Gonzalez, oğlunun ve babasının ölümleriyle başa çıkmasına yardımcı olmak için başlangıçta kuruluşun Kişiselleştirilmiş İyileşme Odaklı Hizmet Programına katıldı.

Üç yıldan uzun bir süre sonra Bayan Gonzalez, programın başka bir zor dönemde hayatının değerli bir parçası olmaya devam ettiğini söyledi. Damadına geçen yıl kanser teşhisi kondu ve Teksas’ta tedavi gördü.

6 ve 8 yaşındaki torunlarının bakımına yardım eden 52 yaşındaki Bayan Gonzalez, “Çok zordu” dedi. Damadının havayolu şirketinin yardımıyla, Fort Worth ile Brooklyn şehir merkezindeki evi arasında gidip geldi.

Bayan Gonzalez Brooklyn’deyken Canarsie’deki programın sanat terapisi ve farkındalık derslerine elinden geldiğince sık katılıyor. Programın korkusunu ve kederini yönetmesine yardımcı olduğunu ve benzer zorluklarla karşılaşan insanlarla bağlantı kurmasını sağladığını söyledi. Bayan Gonzalez, “Gerçekten iyi bir topluluk,” dedi.

2020’de Bayan Gonzalez, yardımlı yaşam izni aldı ve yıl sonuna kadar taşınabildi. Yeni ev için bir masa, çarşaf ve ayçiçeği yorganı, Fon’dan 218,31 dolara satın alındı.

O zamandan beri Bayan Gonzalez daha bağımsız yaşamaya hazır hale geldi ve 2022 baharında Brooklyn şehir merkezinde Toplum Yaşamı Enstitüsü tarafından desteklenen bir stüdyo daireye taşındı. Brooklyn Community Services, yeni bir şifonyer ve puf için The Fund’dan 470,66 $ sağlayarak daireye başvurusunda bulunmasına yardımcı oldu.

“Dairemden çok memnunum” dedi. “Yerimi seviyorum.”

Bayan Gonzalez, ailesinin damadının tıbbi çilesini rahat bir şekilde görebilmesi için dua ettiğini söyledi. “Hayatımda çok insan kaybettim” dedi. “Birini daha kaybetmeye hazır değilim.”

Birkaç yıl önce, Chjana McNair New England College’da okuyor, dermatolog olmak için çalışıyor ve okul harcıyla boğuşuyordu. Haber Neediest Cases Fund tarafından desteklenen başka bir kuruluş olan Children’s Aid, Bayan McNair’e bir dönemlik bakiyesini ödemesi ve onu hayatta tutması için 3.336 dolar verdi.

O zamandan beri durumu değişti ama kararlılığı değişmedi.

Bayan McNair, Şubat 2020’de New Hampshire’dan West Harlem’de annesiyle paylaştığı iki yatak odalı daireye taşındı. Çevrim içi öğrenimi sinir bozucu ve yetersiz bulduğu için üniversiteye ara verdi ve dermatolog olmanın ne kadar zaman ve para gerektireceğini düşündü.

Bu sonbaharda, 22 yaşındaki Bayan McNair, Allen Sağlık Bilimleri Okulu’ndaki tıp asistanı eğitim programına kaydoldu. Anatomi ve fizyoloji derslerini tamamladı. Eskiden iğneden korkan Bayan McNair, kan almayı öğrenmekten heyecan duyduğunu söyledi.

Haziran ayında dokuz aylık programı tamamlama yolunda ilerliyor ve bir hastanede çalışmayı umuyor. Bayan McNair, “Bu yolu öncelikle hala tıp alanında olabilmek ve hayatımdan daha fazlasını alabilmek için seçtim” dedi.

Bayan McNair, okuldan sonra Harlem’deki Dunlevy Milbank Toplum Merkezinde çocukluğunun büyük bir bölümünde katıldığı okul sonrası programında koç olarak çalışıyor. Children’s Aid tarafından yürütülen program, ev ödevlerine yardım ve eğlence etkinlikleri sunar; Bayan McNair, üçüncü sınıf öğrencilerinden oluşan grubuyla voleybol ve koreografi dans rutinleri üzerinde çalışıyor.

Bayan McNair’in ender boş zamanlarında, bir Citi Bisikletine atlar ve erken yetişkinliğin zorluklarından kısa bir süreliğine uzaklaşmak için Morningside Park’a veya 125th Street’teki iskeleye gider.

“Son hikayeden bugüne yalan söylemeyeceğim, benim için çok büyük bir değişiklik oldu” dedi.

Ancak değişimin her zaman kötü bir şey olmadığını ekledi.

The Neediest Cases Fund’a bağışlar online olarak veya çekle yapılabilir.