Süleyman Özışık’tan Sedat Peker’e armağan sitemi

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Süleyman Özışık’tan Sedat Peker’e armağan sitemi Sedat Peker’in açıklamaları daha sonrası hakkındaki çeşitli savlarla gündeme gelen Süleyman Özışık, AK Partili belediyelerin Müelliflik Okulu projelerinde yer almasına ait soruları yanıtladı.

Özışık, 6-7 belediyede Müelliflik Okulu projesinin gerçekleştiğini belirterek, bunun bilinmeyen gizli olmadığını, belediyelerin, belediye liderlerin ve kendisinin bunu toplumsal medya hesaplarından paylaştığını anlattı. Odatv’ye konuşan Özışık, aktifliklerin mezuniyetlerine bakanların katıldığını, bunların TV ve gazetelerde haber olduğunu söylemiş oldu. Son gelişmelerin akabinde AK Partili belediyelerin ve liderlerin tweetleri silmesi ve haberleri kaldırmasını ise eleştiren Özışık “Şunu şu biçimdeyeyim Bir kere hangi belediye hangi belediye lideri hangi belediye çalışanı bunu yaptıysa kınıyorum, lanetliyorum. Ben kamuoyunun gözü önünde toplumsal medya hesaplarından bu işi paylaştım. Devletine milletine bayrağına ve toprağı sadakatle bağlı olacak 1000 tane genç muharrir adayı yetiştirdim” dedi.

‘TEK KİŞİ BEN DEĞİLDİM, 40-50 ATÖLYE VARDI’

Belediyelerce yapılan tek müelliflik atölyesinin kendisinin katıldığı aktiflik olmadığını, yaklaşık 40-50 farklı müelliflik akademisi ve 40-50 farklı gazeteci olduğunu belirten Özışık, “Programa öbür hangi gazeteciler katıldı?” sorusu üzerine “Katıldığım bir programa sanırım Ersoy Dede katılmıştı. Davetli olarak katılmıştı. Onun haricinde epey fazla kimseyi hatırlamıyorum” karşılığını verdi. Veyis Ateş’in ise bir daha diksiyon, spikerlik ve televizyonculuk dersi verdiğini söz etti. Özışık, sistemin işleyişine ilişkinse şunları anlattı:

“Belediye kendine nazaran kimi şahısları belirler. O şahıslara teklif yapar. Kabul eden eder, etmeyen etmez. Zannediyorum, hakkına girmiş olmayım Ersoy Dede bir öteki müellifin Veyis Ateş olabilir, ağır programımdan dolayı gelmediği bir hafta belediye ‘siz gelir misiniz?’ diye teklifte bulunduğu için konuk olarak geldi.”

‘HEDİYE SÖYLENMEZ’

Organize kabahat örgütü başkanı olmaktan hakkında arama sonucu olan Sedat Peker’in, oğlunun düğününe gönderdiği 80 bin lira bedelindeki mücevherata ilişkinse sitemde bulunan Özışık “Şimdi bu işin fazlaca ayrıntısına girmeyi gerçek bulmuyorum. Yargıya intikal etmiş bir sıkıntı olduğu için ayrıntı vermeyeceğim. Fakat biz Anadolu kültürü ile yetişmiş insanlarız. Düğüne ve cenazeye gönderilen şeylerinin sergilenmesi, açıklanması, açıklayan kişinin kendi ayıbıdır. O ikramda benim şahsıma gelmemiş. Benim kızıma gelmiş. Artık ben bu hediyeyi ne yapacaktım? Yani gönderdiği adama küfür mü edecektim. Defol git buradan mı diyecektim. Ben bir talepte bulunmuş muyum? Bana şu biçimde bir kolye gönderin. Benim kızıma şöyleki bir şey gönderin demiş miyim? Ben gönderdiği armağanın kapağını açmadan kızım ve damadıma uzatmışım” dedi.