‘STRANGER THINGS’ 5. DÖNEMİ HAKKINDA BİLDİĞİMİZ HER ŞEY

Bilgin

Global Mod
Global Mod
18 Eki 2020
558
0
16
‘STRANGER THINGS’ 5. DÖNEMİ HAKKINDA BİLDİĞİMİZ HER ŞEY Kısa bir süre evvel ‘Stranger Things’ serisinin 4. Döneminin 27 Mayıs 2022’de vizyona gireceğini duyuran Netflix ve Duffer Brothers, 5. Dönemi da doğrulayarak dizinin hayranlarını heyecanlandırdı. İzleyenlere yeni dönemi duyururken hem de final yapacaklarını da belirten üretimciler Matt ve Russ Duffer, “Yedi sene evvel, ‘Stranger Things’ öyküsünün tamamını planlamıştık. bu biçimde, öykünün dört yahut beş dönem süreceğini kestirim etmiştik. Tamamını dört dönemde anlatamayacağımızı anladık, bunu siz de bakılırsaceksiniz ve artık ise yeni dönemde finale gerçek gideceğiz” diyerek yazılı bir açıklama yaptılar.

Yaptıkları yazılı açıklamada 5. Dönemde Hawkins’deki tüm karakterlerin finalini yazdıklarını belirten Duffer kardeşler, ‘Stranger Things’ kozmosunun ileriki devirlerde devam edebileceğinin de ipuçlarını verdiler, tahminen bir sinema ile! “Stranger Things dünyasında keşfetmeyi bekleyen çok daha fazla heyecanlı öyküler var: yeni gizemler, yeni maceralar ve yeni beklenmedik kahramanlar,” yazan Duffer kardeşler, “Ama evvel, Eleven ismindeki kuvvetli bir kızın ve onun yavuz arkadaşlarının, kırık bir polis şefinin ve yabanî bir annenin, Hawkins isminde küçük bir kasabanın ve yalnızca ‘Upside Down’ olarak bilinen alternatif bir boyutun kıssasını bitirirken bizimle kalmanızı umuyoruz,” diye eklediler.

Aşağıda ‘Stranger Things’ 5. Dönemi hakkında bildiğimiz her şeyi nazaranbilirsiniz…

5. DÖNEM DOĞRULANDI MI?

Ağustos’ta The Hollywood Reporter’a röportaj veren üretimci Ross Duffer, “4. Dönem ‘Stranger Things’ serisinin sonu olmayacak. Finalin ne olduğunu ve ne vakit olduğunu biliyoruz. Pandemi sebebiyle geleceğe bakmak ve gösteri için en güzelini yapmak için daha fazlaca vaktimiz oldu. Boşlukları doldurmak bize kıssanın ne kadar daha uzayacağını açıkça gösterdi,” demişti. Karantina periyodunda hem dördüncü tıpkı vakitte beşinci dönem üzerinde çalışan Duffer kardeşler, 5. Dönemde final olacağını öngörüyorlar.

Birebir biçimde ‘Stranger Things’ serisinden David Harbour, Gold Derby’e verdiği röportajda, 4. Dönemin akabinde çekimlere devam edeceklerinin ipuçlarını vermişti. “Prodüksiyona devam edebilirsek, dördüncü ve beşinci dönemlerde Hopper’ın öyküsünün kompleks boyutlarını nazaranceğiz. Bu nitekim epey güçlü bir kıssa ve izlemeniz için sabırsızlanıyorum,” diyen Harbour, beşinci dönemin muahede etabında olduğunu belirtmişti. bununla birlikte finali bildiklerini belirten Harbour, “Çünkü sonu biliyoruz. Geri dönüp izlediğinizde 3. Dönemde ektiklerimizin 4. Ve 5. Dönemlerde tamamlandığını fark edeceksiniz,” demişti.

MILLIE BOBBY BROWN, ELEVEN KARAKTERİNİN KEYİFLİ BİR SONU OLMASINI İSTİYOR!

Ağustos 2020’de verdiği bir röportajda ‘Stranger Things’ finali iddiaları hakkında konuşan Millie Bobby Brown, “Her vakit Duffer kardeşlere şunu söylüyorum, Eleven’ın öyküsünün hoş bitmesini istiyorum. Duffer kardeşlere fazlaca güveniyorum ve hoş olacağına eminim, ne olursa olsun finali epeyce seveceğim,” demişti.

Eleven’ın Mike ile bağından umutlu olduğunu söyleyen Brown, “Güçlerini geri almasını epeyce isterdim zira o bir kahraman, bir açıdan harika bayan üzere. Mike’ı fazlaca seviyor ve evlenmelerini istiyorum. Hakikaten buna gereksinimim var: ‘Stranger Things’ serisinde bir düğün sahnesi,” demişti. “Gelinlik ile Eleven,” diyen Brown, “Düşünsenize burnu kanamaya başlıyor. Beyaz bir elbise. Bu şahane bir ahenk değil mi?” Diyerek espri yapmıştı.