Şahan Gökbakar: Kendi konutum için kimseden yardım istemeyeceğim

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Şahan Gökbakar: Kendi konutum için kimseden yardım istemeyeceğim Uzun müddettir Muğla’nın Marmaris ilçesinde olan komedyen Şahan Gökbakar, Instagram hesabından canlı yayın yaparak ve bölgedeki yangını görüntüleyerek yardım daveti yapmayı sürdürüyor. Gün uzunluğu canlı yayın yaparak orman yangınlarına dair bilgi veren Gökbakar, kendisini ‘mülkünün kederine düşmekle’ eleştirenlere cevap verdi. Gökbakar, “Evimin yandığını görmek isteyenler için de o gün geldiğinde kimseden yardım istemeyeceğim” dedi.

Komedyen, “Yangın çıktığında eşimle İstanbul’daydık. Eşime burada olmak istediğimi söylemiş oldum. Bin adet yangın söndürücü getirdim, dağıttım. Kendi konutumun etrafında yangını söndürecek su pompaları aldım. Konutum yangın tehlikesi taşımıyor lakin gereken tedbirleri aldım. Konutumun yandığını görmek isteyenler için de o gün geldiğinde kimseden yardım istemeyeceğim” sözlerini kullandı.

‘BURAYA PROVAKATÖRLER DOLUŞTU’

Gökbakar, meskeninin gerisindeki yangın bölgesine provokatörlerin botlarla gelip, hiç bir komut dinlemediğini de belirterek, gelen şahısların yangın bölgesindeki çalışmaları manipüle ettiğini aktardı. Gökbakar, “Buradaki itfaiyenin, kıyı güvenliğin, donanmanın kumandanlarına gözümüzün önünde hakaret ediyorlar” sözlerini kullandı. Gökbakar, Marmaris’teki jandarma ve kıyı güvenliğe davetlerde bulunarak, “Biz burada en az 200 kişi gayret ederken, beşli, dörtlü kümeler halinde buraya yanaşıyorlar, bir anda yangının içine hakikat koşuşturuyorlar güya kahraman edasıyla, yangını söndüreceklermiş üzere. Buradaki bütün nizamı bozuyorlar” dedi.

Oyuncu Instagram hesabında paylaştığı görüntüsünde şunları söylemiş oldu:

“Gönüllü kisvesi altında buraya provokatörler doluştu. Tipleri epeyce değişik. Lütfen bana inanın. Botlara doluşup geliyorlar. Yangına müdahale edeceklermiş üzere ağaçlık alanda dolaşıyorlar ancak hiçbir komut dinlemiyorlar. Art tarafta ateşin üstüne gidiyorlar, kendilerini uyaran itfaiyecilere hakaret ediyorlar. Buradaki itfaiyenin, kıyı güvenliğin, donanmanın kumandanlarına hakaret ediyorlar. İtfaiyeden 3-4 kişiyi cinnete getirdiler. Biz burada en az 200 kişi çaba ediyoruz. Bu adamlar burada çalışıp efor sarf eden nazaranvlilerin yemeklerini de yiyorlar. Konutumun önündeki iskeleye oturmuş adam yemek yiyor. Yanından geçen bir arkadaşımızın bacanağına vurup bir şeyler söylemiş oldu ve küfretti. Bunu görür görmez nevrim döndü. Bana da hakaret etti. ‘Sana bayan eteği giydiririm’ falan diye bağırdı. Adamı gırtlaklıyordum. aslına bakarsan yangınla uğraşıyoruz bir de provokatörler çıktı. Konutumun bahçesinde garip garip bireyler dolaşıyor. Biz 200 bireyiz daha fazla gönüllüyü de muhtaçlık yok burada. Marmaris jandarması ve emniyetinden rica ediyorum. Buraya asayiş grupları gönderin. Kaç kişi telefon da açtı. Yangını söndürtmemeye mi çalışıyorlar ne yapıyorlar bilmiyorum. Burada sahipsiziz. Daha büyük hengame çıkabilir, az evvel de çıktı aslına bakarsanız.”

‘KOMŞUMUZUN KONUTU GÖZ NAZARAN GÖRE YANDI’

Dün yaptığı yayında yangınların etraf konutlara ulaşmak üzere olduğunu duyuran Gökbakar, sabaha karşı 4’te tekrar yayın yaparak, yangınların konutu sardığını aktardı.

Gökbakar şu sözleri kullandı:

“Sevgili dostlar söylemiş olduğim üzere yangın maalesef meskeni sardı. Komşumuzun konutu göz nazaran gore yandı. Mesken alevler ortasında. Yazık, yazık, yazık… Burada ortalık karıştı. Çok makûs oldukca… Gündüz size bu konutu gösterdim ve dedim ki bu yangın buraya gelecek. Canına yandığımın helikopteri bir-iki su atsa meskeni ıslatsaydı, bari geç alev alsaydı. Of Allah’ım of. Yapacak hiç bir şey yok şu an. Maalesef… Konutun sahibi İsmail Bey’i üç sefer aradık lakin maalesef telefonu kapalı, ulaşamadık. Saat 04.00 ve bununla uğraşıyoruz. İnanın yapacak hiç bir şey yok.

Maalesef yetersiz müdahaleler bu türlü sonuçlar doğuruyor. Müdahale yetersiz olunca, vaktin da olmayınca bu türlü alev alev insanların konutları yanıyor. Ahşap bir konuttu sanırım. Of of çöktü mesken. İtfaiyemiz maalesef burada değil. halbuki bir saat evvel gelinseydi fakat onlar da öbür tarafı bırakamadı. Allah yardımcımız olsun.”