Queens'teki bir yemek tutkunu ve iş geliştiricisi pazar günlerini nasıl geçiriyor?

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
1,905
0
0
Queens'teki bir yemek tutkunu ve iş geliştiricisi pazar günlerini nasıl geçiriyor?
Dirk McCall de Palomá, baharatlı ve etnik yiyecekler arayan ciddi bir yemek tutkunu ve tutkulu bir çöpçatandır. Geçtiğimiz iki yıl boyunca, Queens'in Sunnyside kentini bir turizm destinasyonu olarak tanıtan, şehir tarafından finanse edilen kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Sunnyside Shines İş Geliştirme Bölgesi'nin genel müdürü olarak da görev yaptı.

Kültürel kutlamalar planlayan 55 yaşındaki McCall de Palomá, “İşletmelere yardım ediyorum ve toplulukları güçlendiriyorum” dedi. “İnsanlar bana sorunlarıyla geliyor; Çözüm buluyorum.”

İçindeki yemek tutkunu, Taste of Sunnyside Restaurant Week'i yönetmeyi çok seviyor.

Georgia'da büyüdü ve Columbia Üniversitesi'nde siyaset bilimi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmek için 1991 yılında New York'a göç etti. 1994 yılında Astoria, Queens'te asansörü olmayan dört katlı bir binanın en üst katındaki tek yatak odalı dairesini kiralamaya başladı.

“30 yaşına geldiğinizde sorun yok çünkü 'Bu harika bir egzersiz' diye düşünüyorsunuz. Popom harika görünüyor” dedi. “40 yaşımdayken birinci katta yaşamam gerektiğini fark ettim. Artık 50'li yaşlarımdayım ve keşke bir asansörüm olsaydı.”

Yine de mahallesine duyduğu sevgi, zorlu tırmanışa ağır basıyor ve bu da onu zirvede hiçbir şeyi unutmama konusunda gerçekten başarılı kılıyor. 12 yaşındaki Norveç orman karışımı kedisi Herbert ile birlikte yaşıyor.

DOĞAL YÜKSELİŞ Vücudum sabah 6 civarında açılıyor ve beni uyandırıyor. Ben kahve içmem. Ben Gürcistanlıyım; Diyet Kola içerim. İnsanlara söylediğimde şaşırıyorlar ama içinde kafein var. Ben de karbonatlamayı istiyorum. Sonra her şey hakkında bir fikri olan ve beni etrafta koşarken görür görmez kahvaltı bekleyen iri, kabarık, gürültücü bir çocuk olan Herbert'i besliyorum.

OKUYUN VE LİSTE YAPIN Önümüzdeki birkaç saat içinde İnternetten aldığım haberleri takip edeceğim: Politico, Haber ve The New York Post ile destek verdiğim bir LGBT haber sitesi olan Joe.My.God. Daha sonra yapmam gereken işlerin, yapmam gereken aramaların ve göndermem gereken e-postaların listesini yapıyorum. Listeleri severim. Bazı şeylerin üstünü çizebilirsiniz ve bu size bir başarı hissi verir.

UZAKTAN KOCA Şu anda Bucaramanga, Kolombiya'da mahsur kalan kocamla WhatsApp sohbeti yapacağım. Bunu günde birkaç kez yapıyoruz. 2019'da Grindr'da tanıştık ve 2021'de evlendik. Ailesini ziyaret ettiğinde Kovid hâlâ sorun teşkil ediyordu. Seyahat kısıtlamaları kaldırılmış olmasına rağmen ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri'nden yeniden giriş izni almakta zorluk yaşadı. Onsuz çok yalnızdım. Sesli mesaj göndermeyi çok seviyor, ben de bunlardan keyif alıyorum ve gün boyunca onları dinliyorum.

BAĞLAMAK Saat 10.00'da duş aldım ve giyindim. Daha sonra bloğumdaki Q104 otobüsüne binip 49. Cadde ve Queens Bulvarı'na gidiyorum. Hiçbir sorun olmadığından, sokakların düzgün bir şekilde süpürüldüğünden, trafik ışıklarının çalıştığından ve hiçbir mobilyanın hasar görmediğinden emin olmak için tüccarlar ve esnafla temasa geçmek için Greenpoint Bulvarı'nın ilk altı bloğunu yürüyorum. Reçeller, marine edilmiş zeytinler, enginarlar ve farklı sabun çeşitleri sunan Parrot Coffee ve Türk restoranı Chakra Cafe gibi küçük özel mağazalara uğramayı seviyorum. Lezzetli kahvaltı sandviçleri ve baklava satıyorlar.

GRUP AKTİVİTELERİ İşimin büyük bir kısmı Sunnyside topluluğu için kültürel etkinlikler planlamaktır. Geçmişteki etkinlikler arasında Ölüler Günü kutlaması, Güneşli Onur Yürüyüşü ve Kore Şükran Günü festivali Chuseok yer alıyordu. Toplulukların programlara yansıtılması ve kamusal alanların yerel ticaretin desteklenmesine yardımcı olması önemlidir.

ARKADAŞLARLA BAĞLANTI KURUN Genellikle öğleden sonra 2'de brunch'tayım. Ben bu bölgenin müjdecisiyim. Amacım Manhattan veya Bronx'tan benimle akşam yemeği veya içki yemeyi deneyen ama herkes çok meşgul olduğu için bunu yapamayan arkadaşlarımı Astoria'ya getirmek. Brunch genellikle daha basittir. İnsanlar hafta sonları seyahat etmekten çekinmiyorlar. Astoria'nın kötü bir şöhreti var çünkü insanlar onun çok uzakta olduğunu düşünüyor. Onun güzelliğini henüz keşfetmedin. Genellikle lezbiyen bir çiftin sahibi olduğu Salvatoria Kitchen and Bar'a giderim. Kuklaları harika, ayrıca The Shady Lady ve Fresco's Grand Cantina da var.

MALZEME AVI Biraz yemek pişiriyorum, bu da beni rahatlatıyor. Bana evimi hatırlatan doyurucu güney yemeklerini seviyorum. Sürekli olarak yiyecek stokluyorum veya ilginç malzemeler arıyorum. Geçen hafta Flushing'deki Beyaz Ayı donmuş köfte ve wontonları almak için oradaydı. Duvardaki en büyük delik. Şimdi araştırdığım ve Rego Park'ta satılan Ermeni kraker ekmeğini arıyorum.

BAĞLANTILAR YARATIN İki farklı grubu koordine ediyorum: Astoria ve Western Queens için 2006 yılında bir arkadaşımla kurduğum bir LGBT grubu olan Out Astoria; ve mahalleden 20 ila 30 kişinin yerel bir restorana geldiği AstoriaCentric. İnsanları bir araya getirmekten keyif alıyorum. Elle tutulur bir mutluluk hissi var. Bekarken pek kişisel ya da sosyal olmayan uygulamaları kullandım ve bu bana bir şeyin parçası olduğumu hissettirdi. Evli olmama rağmen artık yalnız yaşıyorum, dolayısıyla topluluk duygusuna sahip olmak önemli hale geldi.

TV DOSTU 9'da evdeyim. Drag Race imparatorluğuna sahip olan RuPaul'u seviyorum. Tüm serileri izliyorum ama bu, YouTube'da televizyonumda yayınladığım “Eurovision” süremi kısaltabilir. Bu, 26 ila 40 katılımcı ülke arasında düzenlenen ulusal bir Avrupa şarkı yazma yarışmasıdır. Her şarkı en fazla üç dakika uzunluğunda olmalıdır. Abba burada başladı ve İsveçliler adına kazandı. Céline Dion, İsviçre'yi temsil ederek büyük atılımını gerçekleştirdi. Yeni, benzersiz sanatçılar bulmanın harika bir yolu. Şarkılara takıntılıyım. Bu yıl Finlandiya'ya geliyorum, bana 90'lardaki sevdiğim değersiz Eurodance'i hatırlatan ve bana görkemli günlerimi yeniden yaşatan bir şarkı. İlgisini çekmek istediğim insanlar genelde bunu yapmıyor.

Gürültülü geceler Işıklar gece yarısı kapalı. Bloğum özellikle gürültülü; Bu aynı zamanda komşularım için de geçerli, bu yüzden beyaz bir gürültü makinem ve penceremde ses geçirmez perdeler var. Zihnimi sakinleştiremediğimde yatağımın yanında tuttuğum not defterine notlar alıyorum. Gerçekten sersem olduğumda, ertesi gün asla okuyamayacağım tuhaf şeyler yazma eğilimindeyim.