Queens’te bıçaklama: Şüpheli dahil 5 kişi öldü, 2 polis memuru yaralandı

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
2,072
0
0
Queens’te bıçaklama: Şüpheli dahil 5 kişi öldü, 2 polis memuru yaralandı
Yetkililerin Queens’teki evlerinde dört aile üyesini öldürdüğünü söylediği bir adam, evi ateşe verip dışarı çıktığında Pazar sabahı hâlâ karanlıktı.

Polis, 38 yaşındaki Courtney Gordon adlı adamın kurbanları ölümcül bir şekilde bıçakladığını söyledi: 11 yaşında bir kız; 12 yaşında bir erkek çocuk; 44 yaşında bir kadın; ve otuzlu yaşlarında bir adam. Ayrıca hayati tehlike yaratacak şekilde yaralanan 61 yaşındaki bir kadını da bıçaklamıştı. Artık birçok evin Noel ışıkları ve çelenklerle süslendiği Far Rockaway semtindeki kısa bir çıkmaz sokaktaki evden çıkarken bagajını da yanında taşıyordu.

İki polis memuru ona yaklaştığında henüz birkaç adım atmıştı. Bay Gordon’a sabah 5:10 civarında kuzeninin ailesini öldüreceğini söyleyen genç bir kadından aldıkları bir çağrıya cevap verdiklerini söylediler. Bölüm Şefi Jeffrey Maddrey Pazar sabahı düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi.

Bay Gordon hızlı tepki verdi: Şef Maddrey, bir biftek bıçağı çıkararak bir memuru başından, diğerini de boynundan bıçakladığını söyledi. Yakınlardaki bir binanın sahibi, güvenlik kamerasının olayı ses kaydına aldığını ifade ederek, bir polis memurunun “Düşelim!” diye bağırdığını söyledi. Daha sonra silah sesleri duyuldu.

Memurlardan biri Bay Gordon’u vurdu. Hastaneye kaldırılan adamın öldüğü açıklandı.

Polis, Queens’teki Jamaika Hastanesi Tıp Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında, polis memurlarının hayati tehlikesi olmayan yaralar nedeniyle tedavi gördüğü basın toplantısında, Bay Gordon’ı neyin üzdüğünün belirsiz olduğunu söyledi.

Polis onun geçmişte herhangi bir akıl sağlığı sorunu yaşayıp yaşamadığını söylemedi. Kendisini kız kardeşi olarak tanımlayan bir kadın, kendisinin depresyon da dahil olmak üzere akıl hastalıklarıyla mücadele ettiğini söyledi.

Bay Gordon daha önce şiddet belirtileri göstermişti. Polis yetkilileri, Şubat 2021’de Bronx’ta bir aile içi şiddet vakasında tutuklandığını ve boğulmayla suçlandığını söyledi. Ceza İnfaz Kurumu kayıtları onun hiçbir zaman New York City’de hapsedilmediğini gösteriyor.

Annesi Hazel Bryden bir röportajında, Bay Gordon’un aynı yıl Bronx’tan teyzesi Christine Gordon’un yanına Far Rockaway’de yaşamaya taşındığını söyledi. En az iki yıldır Beach 22. Cadde’deki evde teyzesi ve ailesiyle birlikte yaşadığını söyledi. Bayan Bryden ve aile dostları, Bayan Gordon’un saldırıdan sağ kurtulan aile üyesi olduğunu söyledi.

Pazar sabahı polisler 11 yaşındaki kızı evin dışında yatarken buldu. Şef Maddrey, yangının içeride oturma odasına ve girişe sıçradığını söyledi. İtfaiyeciler yangını söndürdü ve memurların girişine izin verdi; Oğlanı, adamı ve 44 yaşındaki kadını arkadaki iki yatak odasında buldular.

Öğle vakti polis arabaları Sahil 22. Cadde’de sıralandı. Yağmurda durup acil durum görevlilerinin ceset torbalarıyla birlikte sedyeleri evin garaj yolundan aşağıya yuvarlayıp bir kamyonete yüklemesini izleyen haber ajansı kamera ekipleri dışında çok az kişi vardı.

Bu sırada Bayan Bryden cinayetleri duymuştu. Pazar gününe kadar hiçbir sorun görünmüyordu, dedi. Bayan Gordon, sık sık yaptıkları telefon görüşmeleri sırasında hiçbir endişesini onunla paylaşmadı.

Bay Gordon da evdeki gerginliklerden annesine bahsetmedi. Cumartesi günü ona onu sevdiğini söyleyen bir mesaj attığını söyledi. Bayan Bryden, “Ben de ona cevap yazdım ve ‘Ben de seni seviyorum oğlum’ dedim” dedi.

“Bu bir felakettir, bir felakettir. Buna dayanamıyorum,” diye ekledi hıçkırarak. “Dört kişiyi öldürdü; biri küçük oğlan, biri küçük kız. Onu öldürdü.”

Eliza Fawcett Ve Nate Schweber raporlamaya katkıda bulunmuştur. Susan C. Beachy araştırmaya katkıda bulunmuştur.