Özgür Özel: Kemal Beyefendi sorun olursa talepkâr olmak yerine fedakârlığı seçer

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Özgür Özel: Kemal Beyefendi sorun olursa talepkâr olmak yerine fedakârlığı seçer Hürriyet muharriri Hande Fırat’a konuşan CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel, CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu’nun adaylığı konusunda açıklamalar yaptı. CHP ortasında Kılıçdaroğlu’nun adaylığı için tam mutabakat olduğunu belirten Özel, son sonucun Altılı Masa’ya ilişkin olduğunu belirtti. Özel, “Küçük bir sorun olsa genel liderimiz fedakarlığı seçer” diye konuştu.

Hande Fırat’ın “Özgür Özel anlattı: CHP Türkiye Yüzyılı vizyonuna nasıl bakıyor” başlıklı yazısının ilgili kısmı şu biçimde:

“İYİ Parti ile CHP içinde sorun mu var? ÂLÂ Parti Genel Lideri Meral Akşener, CHP’de kime şımarık dedi? 15 vekil için niçin ‘Ömer Seyfettin’den diyet’ benzetmesi yaptı? İşte cevapları:

‘Sayın Akşener’in söylemiş olduği kelamları ben üstüme almadım, CHP’li yöneticilerin aldığını da düşünmüyorum.

Genel Lider partide, daima ‘Bu partinin görüşlerini genel lider, parti sözcüsü ve üç küme başkanvekili açıklar’ diyor.

Meral Hanım herbiçimde birilerinin aramızı bozmaya çalıştığını söylüyor, ancak o şımarıklar CHP ortasında yok. Partinin seçilmişleri ve resmi olarak bakılırsavlerini yürütenler bu mevzuda fazlaca ihtimamlı.

15 vekil probleminde; Kemal Beyefendi bunu ‘İleride diyetini isteriz’ diye yapmadı, Meral Hanım da ‘Ben borcumu öderim’ diye kabul etmedi.

KILIÇDAROĞLU ADAY MI?

‘Meral Hanım’ın Kılıçdaroğlu’nun adaylığına aralı olduğu savlarına cevap vermek; bir diğer partinin başkanı olduğu için yetki ve sorumluluk alanımda değil.

Kemal Bey’in bir hayli açıklaması şahsi adaylık talebi olarak okunuyor halbuki CHP’nin iktidar talebi olarak okunması lazım.

Siyasetteki genel akışa bakılırsa CHP’nin ortasında Genel Başkan’ın adaylığı konusunda neredeyse tam mutabakat var.

Ancak sonucu 6’lı Masa verecek. Kemal Beyefendi ufacık bir sorun olsa talepkâr olmak yerine fedakârlığı seçer.

İktidar ve yakınları ‘Aday niçin belirlenmiyor?’ diye soruyorlar. Cumhur İttifakı bundan niçin rahatsız? Tez ettiriyorlarsa, belirlemeyerek yeterli bir şey yapıyoruz.

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nu tercih etmiyor, ondan çekiniyor.” (HABER MERKEZİ)