‘Ölmek istiyorum’ diyerek denize atlayan kişiyi kurtardı

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
‘Ölmek istiyorum’ diyerek denize atlayan kişiyi kurtardı Bakırköy kıyıda bir kişi kıyafetleri ile denize atladı. Deniz yüzeyinde hareketsiz kalan kişiyi, kıyıda bulunan Batuhan Kuruş kurtardı. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

DHA’nın aktardığı olay, Bakırköy kıyıda dün akşam saat 18.00 sıralarında meydana geldi. Argümana bakılırsa, kıyıda kayalıklarda oturan bir kişi, çabucak hemen bilinmeyen niçinle denize atladı. Kıyafetleri ile denizde yüzmeye başlayan bu kişinin çırpındığını gorenler, durumu polis ve sıhhat takımlarına haber verdi.

Denizde etrafa bağırıp çağıran kişinin, bir süre daha sonra hareketsiz kaldığını goren Batuhan Kuruş, suya atlayarak yardıma gitti. Kuruş, boğulma tehlikesi geçiren kişiyi kurtararak karaya çıkardı. Bu sırada olay yerine gelen sıhhat takımları, suya atlayan bireye müdahale ederek en yakın hastaneye kaldırdı. Hastaneye kaldırılan kişinin hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

‘ÖLMEK İSTİYORUM’

Boğulma tehlikesi geçiren kişiyi kurtaran Batuhan Kuruş, “Bir arkadaş geldi ve buraya oturdu. ondan sonrasında denize atladı. Burada bir çocuk vardı ağabey denize girdi dedi. Biz baktık denize atlayan ‘kafama sıkın yetti artık’ diyordu. Büyük ihtimalle kız arkadaşı ile arbede etmişti. Sanırım unsur etkisindeydi. Denizde yaklaşık 5 dakika çırpındı, ‘ölmek istiyorum’ dedi. Tahminen ayılır dedim. Bu sırada zabıtalar geldi, telsizle anons ettiler, ambulans çağırdılar. O sırada adam öldü, suyun üstünde sırtı havada kalacak biçimde kaldı. Ben o sırada zabıta arkadaşlara, yüzme bilen yok mu çıkarsın dedim. Lakin kimse oralı olmadı. Ayakkabılarımı çıkardım, arkadaşı sakin bir biçimde kıyıya ulaştırdım. bununla birlikte göğüs kafesine baskı yaparak yuttuğu suyu çıkardım. daha sonra öbür biri gelip birinci yardım yaptı. Gözleri açıldı, ambulans geldi. daha sonra hastaneye götürdüler. Vatandaşlık borcumuzu gerçekleştirdik” dedi. Batuhan Kuruş’un boğulmak üzere olan kişiyi kurtarma anları cep telefonu kamerasına yansıdı. (HABER MERKEZİ)