Kokaine ‘pudra şekeri’ diyen Kürşat Ayvatoğlu’na 20 yıl mahpus istemi

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Kokaine ‘pudra şekeri’ diyen Kürşat Ayvatoğlu’na 20 yıl mahpus istemi Ankara’da toplumsal medyaya yansıyan imajında araba ortasında uyuşturucu unsur kullanırken görüntülenen eski AK Parti Genel Merkez çalışanı Kürşat Ayvatoğlu ile araçta bulunan ve imgeleri toplumsal medyada yayınlayan şüphelilerin de ortalarında bulunduğu 7 kişi hakkında iddianame düzenlendi.

Kürşat Ayvatoğlu’nun, mart ayında lüks araba ortasında arkadaşlarıyla bir arada uyuşturucu kullanırken çekildiği sav edilen manzarası toplumsal medyada paylaşıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, manzara üzerine ‘uyuşturucu unsur kullanmak’ ve ‘uyuşturucu husus kullanmasını özendirme’ kabahatlerinden soruşturma başlattı. Ayvatoğlu, soruşturma kapsamında gözaltına alındı. Ayvatoğlu, sözünde, kelam konusu unsurun uyuşturucu olmadığını ileri sürerek, “Bu husus pudra şekeridir. Biz esasen arkadaş ortamında yabancı müzik dinlerken latife, taklit gayeli güya uyuşturucu husus kullanıyormuşuz üzere yaparak eğleniyorduk. kimi vakit burundan güya kokain çeker üzere kimi vakit de esrarlı sigara içer üzere yapmış olduğumuz latifeler vardır. Lakin bugüne kadar yapmış olduğum böyleki latifeleri mutlaka görüntüye çekmedik. aslına bakarsanız bu imgenin de benim haberim olmadan çekildiği aşikardır. Ben katiyetle ömrüm boyunca kokain hususu kullanmadım” dedi.

İSİMLİ DENETİMLE HÜR BIRAKILDI

Sözünün akabinde hür bırakılan Kürşat Ayvatoğlu, kamuoyundan gelen yansılar üzerine tekrar gözaltına alındı. Bu sefer uyuşturucu kullandığını itiraf eden Ayvatoğlu, imgenin 2 yıl öncesine ilişkin olduğunu sav etti. Ayvatoğlu, sevk edildiği nöbetçi sulh ceza hakimliğince ‘konutu terk etmeme’ isimli denetim kaidesiyle özgür bırakıldı. Öbür şüphelilerde sözlerinin akabinde isimli denetim kararları uygulanarak özgür bırakıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Kaçakçılık ve Örgütlü Hatalar Soruşturma Ofisi tarafınca yürütülen soruşturma tamamlanarak 7 kişi hakkında iddianame düzenlendi. İddianamede, Kürşat Ayvatoğlu ile araçta yanında bulunan Ufuk Karakahyaoğlu, Melih Duran ile Mehmet Yagız Mıtrip’in, ‘uyuşturucu husus kullanmak’ ve ‘uyuşturucu unsur kullanmasını özendirme’ hatalarından 5 yıldan 20 yıla, Ayhan Orhun ile Onur Satılmış’ın, ‘uyuşturucu unsur kullanmak’ hatasından 10 yıldan az olmamak üzere, Dolunay Oran’ın da, ‘uyuşturucu unsur kullanmasını özendirme’ cürmünden 10 yıla kadar mahpusla cezalandırılmaları talep edildi. İddianame, Ankara Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi. (DHA)