Karayolu güvenliği gurusu Peter Goldwasser pazar günlerini nasıl geçiriyor?

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
1,900
0
0
Karayolu güvenliği gurusu Peter Goldwasser pazar günlerini nasıl geçiriyor?
Peter Goldwasser, kamyon taşımacılığı güvenliğini artırmak ve kazaları önlemek için işletmeler ve şehir yetkilileriyle birlikte çalışan bir sivil toplum kuruluşu olan Together for Safer Roads’un genel müdürüdür. Grubun öncelikli hedefi trafikte meydana gelen ölümleri ve ciddi yaralanmaları önlemektir.

Pazar günleri, 45 yaşındaki bir triatloncu olan Bay Goldwasser genellikle kelimenin tam anlamıyla Brooklyn’de koşuyor. Güzellik ve sağlıklı yaşam danışmanı olan 48 yaşındaki eşi Marie Clare Katigbak ile Park Slope’ta kumtaşından bir evde yaşıyor. kızı Tessa, 14; ve aile shefadoodle’ı Ollie.

ERKEN İLHAM Uzun koşulara çıkmayı sevdiğim için özellikle hafta sonları sabah 5 civarında erken kalkıyorum. Her Pazar gittiğim bir rotam var: Vanderbilt’ten Prospect Heights’a, Vinegar Hill’e ve ardından parkın içinden eski çim sahaya. Milyonlarca insanla bu şehirde olmayı ve o anda orada hiç kimsenin, hiç kimsenin olmamasını gerçeküstü buluyorum. Koşarken kendimi her zaman daha iyi hissediyorum. İşte o zaman aklıma en iyi fikirlerimden bazıları geliyor. Neredeyse 10 ya da 12 mil koşacağım.

Kabile Sabah 6:30 civarında eve döndüğümde eşim köpeği gezdiriyor ve ardından Tessa uyanıyor ve ben yemek siparişlerini alıyorum. Bunu yapmak için genellikle Citi Bisikletine binerim. Kahvaltı Carroll Gardens’taki Shelsky’s’te mevcuttur. İnanılmaz derecede iyi simit ve somon yapıyorlar; kızım klasik somon, krem peynir ve kapari olan “Kabilenin Üyesi” ünvanını alıyor. Ben de bunu anlıyorum. Eşim, muhteşem pastırma aromalı somon balığı olan Great Gatsby’yi alıyor.

Simitleri eve getiriyorum, takılıyoruz ve sonra hafta sonu gazetesini alıyorum. Onları her zaman Yedinci Cadde ve Union’daki aynı adamdan alıyorum. Ve her zaman üç kopya daha az alıyorum. Bunu söylemem gerekip gerekmediğini tartıştım; bu beni nevrotik mi gösteriyor bilmiyorum ama bu doğru. Wall Street Journal’ı ve Times’ın basılı baskısını okumayı çok daha tatmin edici buluyorum. Kızım interneti bastığım konusunda şaka yapıyor.

Düzensiz iştah Bunu bilmeden önce öğle yemeği vakti geldi. Eşim ve kızım için yemek kesinlikle onların sevgi dilidir. Genellikle Manhattan Köprüsü’nden Çin Mahallesi’ne kadar yürümek isterim ama pazarlık yapıyoruz ve bazen Q trenine biniyoruz, bu güzel çünkü şehri görmenize olanak sağlıyor. Kağıdı yanımda getireceğim. Dim sum’u gerçekten seviyoruz, bu yüzden genellikle Center Street’teki Jing Fong’da dim sum yapıyoruz. Gürültülü, kaotik ve eğlenceli. Gazete okuruz, yemek yeriz. Kızlar tüm siparişi tamamlıyor; domuz eti ruloları, karides, pirinç eriştesi, susam topları. Benden daha spesifik seçeneklerin var. Hemen hemen her şeyi yiyorum. Çok yemem. Sen benden daha fazla yiyorsun. Her zaman böyleydi. Marie Clare ve ben 15 yıldır evliyiz. Metroda tanıştık.

MODA BOP’U Akşam yemeğinden sonra Çin Mahallesi ve Doğu Köyü’nde dolaşıyoruz, hiçbir şeye bakmıyoruz ve geçmiş yerlere atlıyoruz. Tessa tasarruf etmeyi seviyor, bu yüzden bazen Manhattan ve Brooklyn’deki ikinci el mağazalarına gidiyoruz. Park Slope’ta bunlardan bir sürü var. Tessa’nın harika bir tarzı var. Biraz önce Doc Martens aldı ve yeniden modaya dönmeleri tuhaf. Muhtemelen bunu söylediğim için çok utanacaktır.

Yığınlara Ollie ile yürüyüşe çıkmak için öğleden sonra erkenden geri dönmemiz gerekiyor. Sonra Tessa ve ben Brooklyn Halk Kütüphanesi’nin merkez şubesine gidiyoruz. Kitapları rafa kaldırıyoruz ve hafta içi çoğunlukla onun için alıyoruz. Halk kütüphanesi sisteminin büyük bir hayranıyım. Uzun zamandır Brooklyn Halk Kütüphanesi ile ilgileniyorum ve destek veriyorum. Çok daha gençken Brooklyn Eagles’ın alt yönetim kurulunu kurdum. Ben buna takıldım. Önemli bir sivil kurum olduklarını düşünüyorum.

ÖNCE GÜVENLİK Ailece yürüyüşe çıktığımızda, koşarken ya da bisiklete binerken yol güvenliğini çok düşünüyorum. Özellikle kamyonları, onların boyutlarını ve kör noktalarını düşünüyorum. Kuruluşumuzun çalışmalarının büyük bir kısmı kamyonları ve filoları nasıl daha güvenli hale getirebileceğimizi bulmaktır. Ne kadar küçük olduğunuzu ve sizi nasıl göremediklerini düşünüyorsunuz. Bu işi neden yaptığınızı ve ne kadar önemli olduğunu gösterir.

KİLOMETRE KALDI Kütüphaneden döndüğümüzde arkadaşlarımla buluşmayı severim. İki arkadaşımdan biriyle genellikle bir buçuk veya iki saat süren uzun bir yürüyüşe çıkarım. Atlantic Bulvarı’ndaki Salter House’da duruyoruz. Gerçekten çok güzel kahveleri ve ikramları var. Eve döndüğümde biraz iş yapmayı, önümüzdeki haftanın nasıl geçeceğini ve hangi program ve projelere odaklanacağımı düşünmeyi seviyorum. Bunu bilmeden önce, market alışverişine çıkma zamanı geldi. Marie Clare ve ben Whole Foods’a gidiyoruz ya da kendimizi tembel hissediyorsak köşedeki Union Market’e gidiyoruz.

KOKTEYLLER, MÜZİKAL ÇATIŞMALAR Yemek yapamam ama mükemmel kokteyller yaparım. Marie Clare’in favorisi sepettir. O yemek yaparken ben içki yapıyorum ve o da akşam yemeğinde kokteyl yiyor. Müzik dinlemeyi seviyorum ama Spotify çalma listesi konusunda asla anlaşamıyoruz. Korkunç seçimler yaptığımı düşünüyor – eğer bana kalsaydı bluegrass ve Broadway şarkıları olurdu, ama biz genellikle MC’nin tercihi olan yat rock’ı tercih ederiz. Tessa artık bizden bıkmıştı. Yalnız kalmaya hazır.

KARDEŞ ÇAĞRILARI Daha sonra Worcester, Massachusetts’teki kız kardeşimi aradım. Sadece onu kızdırmak için aradım. Genellikle birbirimize hiçbir şey söylemiyoruz – sanki ortaokuldaymış gibi birbirimize bağırıyoruz. Biz çok konuşuyoruz. Yatma zamanı sabah 10 civarındadır. Biz Tessa’dan daha erken yatıyoruz, bu da onu utandırıyor. Hemen uykuya dalıyorum.