Kaftancıoğlu’ndan Hürriyet’e: Artemis’in hakkını vereydiniz bari

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Kaftancıoğlu’ndan Hürriyet’e: Artemis’in hakkını vereydiniz bari Şehir Çizgileri’nin tarihi Paşabahçe Vapuru’nu yenilemesiyle ilgili Hürriyet gazetesi üzerinden başlayan tartışma sürüyor. Paşabahçe Vapuru haberine bir reaksiyon de CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu’ndan geldi.

Gazete, Paşabahçe Vapuru ile ilgili bir haber yapmış fakat onarımı yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) ve Kent Sınırları’nın ismini metinde geçirmemişti.

Kaftancıoğlu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Yılın gazetecilik olayı! Uçarak yer değiştiren, kendi kendini yenileyen,ayrıca son model teknolojiyle kendini donatan Paşabahçe vapuru en son Haliç tersanesinde görüldü Artemis yapmıştır kesin İBB Kent Çizgi. ve Ekrem başk. her neyse de Artemis’in hakkını vereydiniz bari :)” tabirini kullandı, paylaşımına Hürriyet gazetesini de etiketledi.

İMAMOĞLU DA REAKSİYON GÖSTERMİŞTİ

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu da belediyenin ve Kent Sınırları’nın isminin haberde geçirilmemesine reaksiyon göstermişti. İmamoğlu, “Bu beceri iltifata tabidir. Ben de bu hünerimizi nazarann ve neredeyse tam sayfa haber yapan bir gazeteye teşekkür etmek istiyorum. Tam sayfa haber yapan ve benim arkadaşlarım bana yolladığında ismini söylemekte dert görmüyorum. Bu gazeteyi Hürriyet Gazetesi’ni ben bir sayfayı altı yedi kere taradım genel liderim. Ve ne yazık ki ortasında ne İstanbul Büyükşehir Belediyesi var ne kent çizgilerinin şirket ismi var ne genel müdürü var ne bir şey var” demişti. (HABER MERKEZİ)