İstanbul Flarmoni Derneği İdare Heyeti üyeleri taciz argümanları niçiniyle istifa etti

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
İstanbul Flarmoni Derneği İdare Heyeti üyeleri taciz argümanları niçiniyle istifa etti İstanbul Flarmoni Derneği (İFD) Lideri Atilla Tuna hakkındaki taciz tezleri niçiniyle 4 idare konseyi üyesi istifa etti.

Yıldız Teknik Üniversitesi Müzikoloji Kısmı öğrencisi Dilacan Özçelik, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda İstanbul Flarmoni Derneği Lideri Atilla Tuna’nın tacizine maruz kaldığını belirtti.

Derneğin yayınlayacağı müzik mecmuasında editör olarak işe başladığını aktaran Özçelik, “İltifatlarla başlayan süreç dokunmalara ve en nihayetinde asansörde kıstırıp kendine çekmeye kadar vardı. Ben kendisine bu durumdan rahatsızlığımı belirttim. Başta işe hayli uygun olduğumu söyleyen A.T. tacizlerine karşı geldiğimde tehditlerine başladı” dedi.

Tuna’nın kendisinden özel ömrüyle bilgiler istediğini ve “özetlemek gerekirsesı tam teslimiyet istiyorum” söylemiş olduğini söz eden Özçelik, şöyleki devam etti:

“Aksi takdirde yerime geçecek epey insan olduğunu söyleyerek beni işimle tehdit etti. Ben derhal bu mobbing ve tacizi idare heyetine bildirdim. Savcılığa giderek A.T’den şikayetçi oldum. Bunun üzerine Derneğin A.T.’ye soruşturma başlatacağını düşünürken A.T’nin bir bildirisi ile işten çıkarıldım. Dernek İdare Konseyi iletilerime ve çağrılarıma dönmedi.”

İdare konseyi üyelerine reaksiyon gösteren Özçelik, “Bünyesinde olmaktan gurur duyduğum 75 yıllık bir derneğin liderinin tacizci olmasını ve idare konseyinin tacize karşı üç maymunu oynamasını kabul etmiyorum. Uğradığım haksızlık ve tacize karşı sonuna kadar gayret edeceğim” sözlerini kullandı.

‘YÖNETİM HEYETİ BAŞKANLIK YETKİLERİNİ DÜŞÜRDÜ, LAKİN KARARA UYULMADI’

Dilacan Özçelik’in paylaşımlarının akabinde İstanbul Flarmoni Derneği İdare Heyeti üyeleri Cem Babacan, Filiz Yolaçan, Sezai Kocabıyık ve Sinan Erşahin istifa sonucu aldıklarını duyurdu.

Taciz tezinin idare heyeti toplantısında gündeme geldiği aktarılan açıklamada, “09.09.2021 tarihinde yapılan idare heyeti toplantısında bu mevzuyla ilgili idare konseyi sonucu alınarak İFD İdare Heyeti Lideri Atilla Tuna’nın istifası istenmiş, başkanlık yetkileri düşürülmüş ve lider vekiline devredilmiştir” denildi.

İdare heyeti sonucuna uyulmadığı belirtilen açıklamada, “Ancak sonrasındasındaki gelişmeler çerçevesinde, alınan bu karara ilgili şahıslarca uyulmadığı görülmüştür. Bu durumda İFD İdare Konseyi üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmiş olup, mevzunun yargı yoluyla çözülmesiyle ilgili her iki tarafa da tavsiyede bulunulmuştur. Gelinen bu noktada, aldığımız aktüel karar üzerine 27.09.2021 Pazartesi tarihinden itibaren idare konseyi üyeleri olarak istifa ediyoruz” sözlerine yer verildi. (HABER MERKEZİ)