İsmail Küçükkaya’dan Ahmet Hakan’a ‘Akşener’ cevabı: İcazet alacak değiliz

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
İsmail Küçükkaya’dan Ahmet Hakan’a ‘Akşener’ cevabı: İcazet alacak değiliz Halk TV’de yayınlanan ‘İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah’ programında Meral Akşener’e sorduğu bir soru niçiniyle Ahmet Hakan’ın eleştirdiği İsmail Küçükkaya’dan karşılık geldi. Küçükkaya “Siyasilerden icazet alacak değiliz” dedi.

Halk TV’de İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah’ın konuğu GÜZEL Parti önderi Meral Akşener olmuştu. İsmail Küçükkaya da bu programda Akşener’e bir soru sordu. Soru ise Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 28 Ekim Cuma günü katılacağı ‘Türkiye’nin Yüzyılı’ programına birtakım gazetecilerin de davet edilmesiyle ilgiliydi. Bu gazetecilerin uzun vakit daha sonra iktidardan bir aktiflik için davet alması gündem olmuştu. Küçükkaya da bu mevzuyu Akşener’e sordu. Bu soruya hükümete yakınlığıyla bilinen Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Direktörü Ahmet Hakan’dan reaksiyon geldi.

Hakan bugünkü köşesinde kendisinin bu biçimde bir soru sorması halinde reaksiyon toplayacağını belirterek şunları yazdı:

İsmail soruyor:

“Efendim, AK Parti’nin toplantısına bizi de davet ettiler. Ne dersiniz? Gidelim mi?”

Akşener karşılık veriyor:

“Bence gidin.”

Şimdi bu görüntüyü bir tarafa bırakalım.

Bambaşka bir ekran görünümü gözünüzün önüne gelsin.

CNN Türk’teyiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuğumuz.

Ve ben birdenbire şu biçimde bir şey söylüyorum:

“Efendim, YETERLİ Parti’nin aktifliği var. Beni de davet ettiler. Ne dersiniz, gidelim mi?”

Ne olurdu?

Gerçekten ne olurdu?

Dininize imanınıza dürüstçe karşılık verin.

Ortalık yıkılmaz mıydı?

Küçükkaya ise bu sabahki programında Ahmet Hakan’a cevap verdi ve şunları söylemiş oldu:

Ahmet Hakan’ın programında bir arkadaş İsmail Küçükkaya icazet aldı dedi. yavaşça tebessüm ettim. daha sonra Ahmet Hakan da ‘ne kadar saçma bir şey’ dedi. Olağanda gülüp geçerim lakin ‘ne kadar saçma’ deyince dedim ki izlememiş. Bir ileti attım Ahmet Hakan’a. Hakan da İsmail izliyor bağlansın dedi, bağlandım.

Bugün de yazmış. Kendisinin de birtakım sıkıntıları var. O başka. Ancak şunu söyleyeyim; 31 yıllık gazeteciyiz, hükümetten gelen bir davete katılıp katılmayacağımızı bir öbür siyasala soracak değiliz. Siyasilerden icazet alacak değiliz. (KAYNAK)