Irkçılık, Cus Cagliari beşe beş futbol antrenörünü görevden aldı. Başkan: “Olanlar karşısında dehşete düştüm” – Futbol

SeviYorum

New member
19 Eki 2020
707
0
0
Beşe beş futbolda ırkçılığın kötü bir örneği. Cus Cagliari'nin antrenörü, rakip oyuncuya “defalarca” ağır ırkçı hakaretlerde bulunduğu için görevden alındı. Sergio Rocha Villacidrese'den. Andrea CongiuCagliari Üniversitesi Spor Merkezi'nde erkek ve kadın futsal takımlarının antrenörlüğünü üstlenen, kulübü tarafından derhal görevinden alındı ve bir notla “futbolcu Sergio Rocha'dan ve Villacidrese Calcio'nun yönetiminden derinden özür diledi”. Olayı değerlendirecek ve üyelerinden birinin benzeri görülmemiş derecede ciddi davranışından kendisini nasıl koruyacağını avukatlarıyla birlikte değerlendirecek.”

Cus Cagliari'nin başkanı: “Olanlar karşısında dehşete düştüm”

Cus Cagliari'nin başkanı ve Demokrat Parti senatörü de konuyla ilgili konuştu. Marco Meloni: “Dehşet içindeyim, yaşananlar korkunç. Bu, çocuklarımıza her gün öğrettiğimiz değerlerden en uzak olanı: başkalarına ve düşmanlara saygı, dayanışma, hoşgörü ve katılım değerleri. Irkçılık bunu bulamaz. Ne toplumda ne de sporda bu alana yer verilmeli ve buna aktif olarak karşı çıkılmalıdır.” Meloni daha sonra şunları ekledi: “Villacidrese başkanı Matteo Marroccu ve futbolcu Sergio Rocha'dan kişisel olarak özür dilemek ve hoşgörü, katılım değerlerini yeniden başlatmak için böylesine sefil bir olaydan nasıl ilham alabileceğimize birlikte karar vermek için bir toplantı yapmasını istedim.” ve her türlü ırkçılık ve ayrımcılığa karşı mücadele etmek”.

Sergio Rocha: “Teşekkürler Cus, ciddi bir şirketin müdahalesi”

Cus tedbirinin ardından Sergio Rocha, Facebook'ta yayınladığı gönderide teşekkürlerini dile getirdi: “Ciddi bir kulübün tepesinde her zaman ciddi insanlar vardır ve sen ciddiyetini, spora olan büyük tutkunu ve sevgini gösterdin. Başından beri biz Bu üzücü olayı kınayacağınızı biliyorduk. Ancak bu şekilde ırkçılığın tüm biçimleriyle mücadele edebiliriz, çünkü sessiz kalanlar iki kat suçludur. Chapeau.”

Villacidrese: “Ayrımcılığın her türlüsü hoş görülmez”

Ayrıca orada Villacidrese Üyesine yakın olmak istiyordu: “Temel ilkelerin dostluk, dayanışma ve katılım olduğu sporda, ırksal veya başka herhangi bir ayrımcılığa asla tolerans gösterilemez ve hoşgörülmemelidir”, bir şirket notunda yazıyor. “Sergio'ya ve hepimize gösterilen yakınlıktan dolayı Cus Cagliari kulübüne, yönetimine ve sporcularına teşekkür ediyoruz.” Villacidrese Calcio'nun “bu tür olayların bir daha asla tekrarlanmaması için sporcularını, antrenörlerini ve yöneticilerini korumak amacıyla gerekli tüm önlemleri alma hakkını saklı tuttuğu” belirtildi.