Haydi Özışık’tan Peker’le ilgili birinci açıklama: Aramı koruyamadım

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Haydi Özışık’tan Peker’le ilgili birinci açıklama: Aramı koruyamadım Sedat Peker’le yaptığı manzaralı görüşmenin yayınlamasının akabinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisine ‘tezgah’ kurmakla suçladığı Haydi Özışık sahibi olduğu internethaber’in Youtube kanalından açıklamada bulundu.

Haydi Özışık görüntünün açıklamasında şu sözleri kullandı:

“Merhaba Arkadaşlar, Ben bir gazeteci olarak Sedat Peker’le konuştum, samimi oldum, aralığımı korumadım. Bu husustaki tenkitlerin tamamını kabul ediyorum. Çünkü ben kusur yaptım. Gazetecilik yapmanın haricinde ister cürüm örgütü başkanı olsun ister olmasın bir şahısla mesleğime yakışmayan bir davranışın ortasında oldum. Pekala ben bu samimiyetin haricinde ne yaptım? Özgür Özel’in tez ettiği üzere, Süleyman Soylu ile Sedat Peker içinde ileti gdolayıp getirdim mi? Süleyman Soylu’nun ismini Sedat Peker’i arayıp, “Bakanımız dedi ki” usulünde bir cümle kurdum mu? Bu görüntüde size Süleyman Özışık’ın da dahil olduğu bütün gerçekleri sizinle paylaşmak istiyorum. Sedat Peker ne dedi, benimle ilgili gizlice kayıt altına alınan konuşmamda ne dedim? Özgür Özel’in Halk TV’de söylemiş oldukleri ne kadar hakikat? Ben Peker’in bana gönderdiği son görüntüyü Soylu’ya izlettim mi? Tüm bu soruların karşılığını bu görüntüde veriyorum.”

DETAYLAR GELİYOR