Halk TV canlı yayınına baskın ve yayın takımına akın

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Halk TV canlı yayınına baskın ve yayın takımına akın Halk TV’nin orman yangınının devam ettiği Muğla’nın Marmaris ilçesinden yaptığı canlı yayın bir küme tarafınca basıldı.

Gazeteci İsmail Saymaz’ın konuştuğu sırada yayının yapıldığı yere gelen şahıslar, “Biz konuşmak istiyoruz” diyerek yayını böldü. Bunun üzerine sunucu Gökmen Karadağ, “Bir ortaya girelim, hayır biz konuşacağız fakat bu biçimde bir sürprizi canlı yayında karşılayamayız” diyerek yayına orta verdi.

Ortanın akabinde konuşan Karadağ, “Burada resmen bir yayın basıldı ve hata ögesi var buradaç Hakikatten olağanüstü bir durum yaşandı. Buraya bir anda 5-6 kişi geldi, canlı yayında olmamıza karşın yanıma kadar geldiler. Ortaya gittik, 20 saniyelik bir orta olacaktı. Kendilerine sordum, iletmek istediğiniz nedir, ben ileteyim dedim. Bunu tekraren yaptık Halk TV yayınlarında. Buradaki şahıslar konuşuyorsa biz niye konuşmayalım dediler. Canlı yayının bu biçimde bir şey olmadığını anlattık. Buradaki şahıslar hazırlandı, uzmanlıklarına nazaran davet edildi” dedi.

“Yayına katılmalarının mümkün olmadığı söylemiş olduk. Ve burada giderek gerginleşen bir ortam oldu” diyen Karadağ, “Açıkçası yayın yapmamız engellendi, bu fazlaca açık. Biz yalnızca 20 saniyelik bir reklam için ortaya gitmiştik. Çok daha uzun bir kesinti gerçekleşti. Yayın yapmamız engellendi ve burada gergin anlar yaşandı. Fiziki müdahaleye hakikat varan anlar yaşandı” tabirlerini kullandı.

Yayına katılan Yeniçağ gazetesi müellifi Murat Ağırel, yayın takımına atak anını, “Halk Tv yayını bastılar ve ‘yanlış şeyler konuştuğunda engelleriz’ diyerek yayın grubuna saldırdılar” notuyla paylaştı.

Yaşananların akabinde yayında konuşan Ağırel, kümeden bir kişinin de yayına katılabileceğini söylemiş olduklerini aktardı ve “Ama arka niyet olduğunu şurada gördük biz: Bir kişi ‘Canlı yayına devam ederseniz, bir daha tıpkı biçimde yayın yaparsanız ve söylemiş olduklerinizin gerçek olmadığına inanırsak size bu yayını yaptırmayız’ dedi. Bu iş fikrini beyan etme değildir, tehdittir” dedi. (HABER MERKEZİ)