GIGI HADID’DEN PAPARAZZILERE MEKTUP

Bilgin

Global Mod
Global Mod
18 Eki 2020
558
0
16
GIGI HADID’DEN PAPARAZZILERE MEKTUP Gigi Hadid, Zayn Malik ile 10 aylık kızları Khai’nin yüzünü göstermek istemiyor. Paparazzi ve basının anlayışını isteyen Hadid, basına pek ayrıntılı ve samimi bir mektup yazdı. Geçtiğimiz Şubat ayında arkadaşları Blake Lively ve Ryan Reynolds üzere kızlarının yüzünü toplumsal medyada paylaşmayacağını söyleyen Hadid, “Ünlü arkadaşlarım var ve bu formülü uygulamalarının çocuklarını da daha sağlıklı etkilediğini gördüm” demişti.

Geçtiğimiz akşam ise paparazzi, basın ve hayran toplumsal medya hesaplarına açık bir mektup yazan Hadid, Khai’nin yüzünün gizlenmesini rica etti. New York’ta gezerken kızının yüzünü bebek arabasının üstü ile gizlediğini söyleyen Hadid, paparazziden Khai’nin yüzünü gizlemesini isterken basından ve hayranlardan fotoğrafları yayınlamamalarını istedi.

Aşağıda Hadid’in mektubunun tamamını okuyabilirsiniz…

“Paparraziler, basın ve hayran hesaplarına:

Bebeğimiz büyüdükçe, onu küçükken olduğu üzere her şeyden istediğimiz üzere koruyamayacağımızı fark ettik. O, dünyayı görmeyi seviyor! Ve bunun birçoklarını çiftliğimizin yakınında ve öbür yerlerde deneyimliyor, bu sahiden bir nimet. New York’a yaptığımız son ziyaretlerimizde, bebek arabasının güneşliğinin üstte olmasını istiyor (bu meskende alıştığı bir şey) ve bunu kendisi yapıyor! Kentte niye onu örtmeye çalıştığımızı ve müdafaaya çalıştığımızı anlayamıyor. Ayrıyeten onun dünyanın en süper kentini görmesini istiyorum – hoş ve çeşitli insanların olduğu New York sokaklarını… Yani, tanınmış şahıslar olan anne babalarla gelen medya sirkinin gerilimi olmadan.

Kanunların eyaletten eyalete değiştiğini biliyorum ve New York’ta çocukların yüzleri bulanık kimi paparazzi fotoğrafları gördüm – ancak, etrafta soruşturarak, bunun fotoğrafçının, yayının ve hayranların paylaşımlarının bütünlüğüne bağlı olduğuna inanıyorum.

Tüm bunları şunu söylemek için yazıyorum: Paparazziler, basın ve sevgili hayran hesapları, kızımızın yüzünü hiç bir vakit toplumsal medyada paylaşmadığımızı biliyorsunuz. Dileğimiz, reşit olduğunda kendini dünyayla nasıl paylaşacağını seçebilmesi ve seçmediği bir kamusal imaj için endişelenmeden, olabildiğince olağan bir çocukluk yaşayabilmesi. Kızımızı New York’u ve dünyayı görmeye ve keşfetmeye gdolayırken, LÜTFEN LÜTFEN LÜTFEN kameraya yakalandığı vakit yüzünü imgelerde bulanıklaştırın. Biliyorum bu ekstra bir efor gerektiriyor, lakin yeni bir anne olarak tıpkı tüm ebeveynler üzere bebeğim için en düzgününü istiyorum… Ve umarım bu, halka açık bir aileden gelseler de medyadaki reşit olmayanları korumak için konuşmayı büyütür.

Khai ile New York’a birinci seyahatimizden beri, bebek otomobiliyle yürürken aralarını müdafaalarını istediğim ve buna fazlaca saygılı olan paparazzilere kocaman bir ‘teşekkür’ göndermek istiyorum. Sizi görüyorum ve takdir ediyorum.

Bir çocuk için, yakın yahut dramatik paparazzi çılgınlıklarının ne kadar bunaltıcı ve baş karıştırıcı olabileceğini hayal edebiliyorum. Hala bir yetişkin olarak bunu anlamak ve bununla uğraş etmek sıkıntı.

Bunu okumak için vakit ayırdığınız için teşekkür ederim ve niye bunları yazdığımı anlayabileceğinizi umuyorum.”