Futbolda süreli ihraçlar, Ifab Premier Lig’de denemelere açılıyor – Futbol

SeviYorum

New member
19 Eki 2020
782
0
0
Futbol tanıtılmaya yakın geçici sınır dışı edilmelerBen günah kutusu ragbi tarzı. Uluslararası Futbol Birliği Kurulu (IFAB) testleri onayladı Premier Lig, potansiyel olarak önümüzdeki sezon kadar erken bir zamanda. Bunlar taktik fauller ve protestolar için kullanılmalıdır: 10 dakika süreyle saha dışında kalacaksınız. Ifab direktörü Mark Bullingham şunları söyledi: “Bir protokol geliştirmeye açıkça ihtiyaç var. Bizim baktığımız alan protestolardı. Ayrıca taktik fauller başta olmak üzere diğer alanlardan da bahsettik. Taraftarların bu şekilde durdurulan bir kontra atağı izledikleri zaman yaşadıkları hayal kırıklığını düşünüyorum. 10 dakika süreyle saha dışında kalacaksınız.” İtiraz durumunda yalnızca kaptan hakemle konuşma yetkisine sahip olacaktır. Süreli ihraç tedbiri İngiliz genç futbolunda halihazırda uygulanmaktadır. “Günah kutusu” uygulanmıştır. 2001’den bu yana ragbi kurallarının temel taşlarından biri: Bir oyuncu, teknik faul veya tekrarlanan faul sonucunda 10 dakika süreyle sahadan çıkarılabilir.O anda takım doğal olarak 14 kişiyle oynar.

Üzerinde çalışılan diğer önlemler

Londra’da düzenlenen ve başkanlığını yaptığı yıllık toplantıda Ian Maxwellİskoç Futbol Federasyonu’nun genel müdürü Uluslararası Yönetim Kurulu, diğer tedbirlere odaklandı. Teknolojik açıdan bakıldığında, hakemlerin saldırgan davranışları caydırmak için vücut kameralarıyla yaptığı gençlik deneylerinden olumlu sonuçlar elde edildi.
Üyeler, sahadaki hakemlerin karar verme sürecini hızlandırmasına yardımcı olmak için yarı otomatik ofsayt sistemini geliştirmeye devam etme konusunda anlaştılar. Toplantıda ayrıca kalecilerin kale vuruşlarında altı saniyeyle sınırlandırılması da dahil olmak üzere maçlarda kaybedilen süreyi ele almaya yönelik stratejiler tartışıldı. Teklifler Mart ayında yapılacak yeni Ifab toplantısında değerlendirilecek ve onaylanan değişiklikler 1 Temmuz 2024’ten itibaren Oyun Kurallarına dahil edilecek.

Konular