Fahrettin Koca: 12 yaşından büyük ve kronik hastalığı olan çocuklarımız için aşı tanımlandı

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Fahrettin Koca: 12 yaşından büyük ve kronik hastalığı olan çocuklarımız için aşı tanımlandı Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Şurası toplantısının akabinde açıklama yaptı.

Korona virüsü (Covid-19) aşısının aktifliği, okullarda alınacak tedbirler ve aşı programını değerlendirdiklerini söyleyen Fahrettin Koca, “Bilim Heyetimiz okullarımızın inançla açılması için gereken önlemleri içeren çalışma rehberini hazırladı. Bu hazırlığı Ulusal Eğitim Bakanlığımız ve Yüksek Öğretim Şurası Başkanlığımızla istişare ederek uygulamaya hazır hale getireceğiz” diye konuştu.

‘MUTASYONLAR ÖNLEMLERDE DEĞİŞİKLİĞE SEBEP OLMUYOR’

Daha evvel mutasyonlar ve varyantlar haberler ve ayrıntıların gündeme geleceğini dediğini hatırlatan Koca, şöyleki devam etti:

“Ancak vatandaşımızın temel gündeminin bu olmaması gerektiğini söz etmiştim. Virüsü tanıyoruz, tedavi biçimlerimiz her gün gelişiyor ve aşı programımız muvaffakiyetle sürüyor. Bununla eş vakitli olarak virüsün tüm değişikliklerini izliyor ve uğraş siyasetimize tesiri olup olmadığını nizamlı olarak denetim ediyoruz. Fakat daha evvel de belirttiğim üzere virüsün mutasyona uğraması beklenen bir durum ve bu mutasyonlar önlemlerde bir değişikliğe sebep olmuyor. Virüs birebir virüs, bulaşma yolları tıpkı yollar. ötürüsıyla önlemler de birebir önlemler. Aşı ile bağışıklık elde edilene kadar uyacağımız önlemlerde bir değişiklik yok.”

DETAYLAR GELİYOR…