Empire State Binası ve çalışanları için yeni bir görünüm

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
1,884
0
0
Empire State Binası ve çalışanları için yeni bir görünüm
Günaydın Bugün Salı. Empire State Binası’na yeni bir göz atacağız. Ayrıca, savcıların gizlice bir Rus oligarkının diğerini araştırmak için çalıştığını söylediği FBI’ın New York’taki karşı istihbarat teşkilatının eski başkanı hakkında da bilgi edineceğiz.

Empire State Binası’nın 86. katındaki gözlemevinden manzara değişmedi. İçeride manzara var.

Çalışanlar yeni üniformalar alıyor – açık gri ceketler ve açık mavi süslemeli şapkalar ile aynı açık gri pantolon ve yelekler. 15 yıl önce tanıtılan bordo üniformaların yerini alacaklar – binadaki turistler ve ofis kiracıları için neredeyse King Kong ve Fay Wray kadar tanıdık üniformalar.

Üniformalar, ziyaretçilerin yukarı çıkarken gördüklerini 165 milyon dolarlık bir “yeniden tasavvur etmenin” koda’sıdır. Kullanmaları gereken giriş, köşedeki Beşinci Cadde’den Batı 34. Cadde’ye taşındı. İkinci katta etkileşimli bir müze eklendi.

44 yaşındaki ve hayatının yarısından fazlasında Empire State Binasında çalışmış olan yukarıdaki Robert Gross, “Bununla birlikte dekor değişti. Artık eskisi gibi üniformaya uymuyordu. Üniforma, içine girdiğiniz şeyle, lobimizle eşleşmelidir.

Gross’la ilk kez 15 yıl önce bordo üniformasını giydiğinde tanıştım. Pazartesi günü bana “Başladığımda gardiyandık” dedi. İş unvanı Rehber, ardından Ev Sahibi ve şimdi de Misafir Hizmeti Elçileri olarak değişti. Yıllar boyunca eğitimin “bizi birini A noktasından B noktasına götüren koruyuculardan veya rehberlerden müşteri dostu insanlara dönüştürdüğünü” söyledi.

Empire State Binası, tarihinin ve imajının bilincindedir – 1939 WPA New York City Rehberi’nin ifadesiyle “New York’un yukarısında büyük bir deniz feneri gibi beliren” bir imaj haline geldikçe. Ya da Empire State Building Observatory’nin başkanı Jean-Yves Ghazi’nin birkaç yıl önce söylediği gibi, “haritadaki bu şehri bir arada tutan iğne.”

Gross, üniformaların güncellenmesinin binanın güncellenmiş görünümünü tamamlayacağını söyledi. Yeni forma “modern bir tarza sahip” dedi. Emekliye ayrılan kıyafetlerde kumaş daha yumuşak, polyester yerine pamuktur. Yazın bunun tadını çıkaracağız” dedi.

Moda muhabirimiz Jessica Testa’ya fikrini sordum. “Temel yapısı – takım elbise, kravat, siperlik – pek değişmemiş olsa da, yeni üniforma bana daha rahat görünüyor,” dedi. “Peygamber çiçeği mavisi ile noktalı yeni hafiflik, belirli bir hafta sonu vardiyası izlenimi veriyor. Bordo ve siyah, çok ciddi bir dönüm noktasına uyan çok ciddi bir renk kombinasyonu oluşturdu. Bu kadar ciddi olmak zorunda değil.”

Yeni formalar, aynı zamanda Türkiye’de TV sunucusu olan Peyman Umay ile birlikte tasarlandı. 2017’de, onu Star Wars: The Last Jedi galasında giyen aktör Joe Manganiello için gri bir takım elbise tasarladı.

Takım elbise gizli bir mesajla geldi.

Manganiello dönüp yakasını kıvırdığında – ya da eşi Sofia Vergara ceketi giyip fotoğrafçılar için yakayı kıvırdığında – “Sofia’yı seviyorum” sözleri vardı.

Gross, “Henüz herhangi bir gizli mesaj bulamadık” dedi.

hava durumu

40’lı yılların ortalarında çoğunlukla güneşli bir günün tadını çıkarıyor. Akşam parçalı bulutlu ve 30’lu derecelerde sıcaklıklar olacak.

İKAMELİ OTOPARK

13 Şubat’a (Lincoln’ün doğum günü) kadar geçerlidir.

Eski bir üst düzey FBI yetkilisi, gizli nakit ödemelerde 225.000 $ kabul etmekle suçlandı.

Charles McGonigal, 2018’de emekli olmadan önce New York’ta karşı istihbarattan sorumlu özel ajandı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bağları olan Rus oligark Oleg Deripaska’dan gizli ödemeler kabul ederek ABD yaptırımlarını delmek için komplo kurmakla suçlandı. Bir iddianame, Deripaska’nın rakip bir oligarkın soruşturulmasını istediğini belirtiyor.

Tutuklama, kendisi de geçen yıl yaptırımlarla suçlanan Deripaska da dahil olmak üzere Rus oligarklarıyla ilgili soruşturmalara nezaret eden ve soruşturmalara katılan eski McGonigal meslektaşlarını şok etti. Deripaska, 2018’de mali dolandırıcılık ve diğer suçlardan hüküm giyen, uzun süredir lobicilik yapan ve Donald Trump’ın başkanlık kampanyasının eski başkanı olan Paul Manafort’un müşterisiydi.

Meslektaşlarım Benjamin Weiser ve William K. Rashbaum, McGonigal’e yöneltilen suçlamaların, Rus oligarklarının Amerikan kolluk kuvvetlerinin kalbine girebileceklerinin rahatsız edici bir işareti olduğunu yazıyor. Adalet Bakanlığı Ulusal Güvenlik Birimi’nde eski bir savcı olan Jonathan Poling, davayı “benzeri görülmemiş” olarak nitelendirdi.

Bunun “FBI hakkında siyasi eleştiri ve endişe uyandırabileceğini” söyledi, ancak aynı zamanda Adalet Bakanlığı’nın “ulusal güvenlik alanında çalışmış eski yetkililer de dahil olmak üzere” bir sinyal gönderdiğini gösteriyor.

Bu fikir, FBI’ın New York ofisi müdür yardımcısı Michael Driscoll tarafından ele geçirildi. “Kimse için istisna yok,” dedi, “Bay McGonigal gibi eski bir FBI yetkilisi de dahil.”

Suçsuz olduğunu iddia eden McGonigal, hem New York’ta hem de Washington’da suçlandı. Washington iddianamesi, McGonigal’in 225 bin doları onlarca yıl önce Arnavut istihbaratıyla çalışmış bir Arnavut’tan aldığını belirtiyor. McGonigal, FBI’a ilişkilerini anlatmamakla suçlandı.

McGonigal ayrıca FBI’ın New York ofisinden dış politika lobiciliğine yönelik cezai bir soruşturma başlatmasını istemekle de suçlandı. Mahkeme belgelerine göre, eski Arnavut istihbarat ajanı bu soruşturmada gizli muhbir oldu ve McGonigal ajanla mali ilişkisi konusunda bir kez daha sessiz kaldı.

New York iddianamesi, McGonigal’i ABD yaptırımlarını ihlal etmek, kara para aklamak ve Deripaska’ya yardım etmeye teşebbüs etmekle suçladı.

Sevgili günlük:

Eşim ve ben, 2002 yazında kızımızı 86. Cadde’deki bir apartmana taşıdık ve mobilyalarımızı gece yarısından sabah 2’ye kadar dört kat yukarı taşıdık.

Kiralık karavanı 135. ve Broadway’deki bir U-Haul’a iade etmek zorunda kaldım. Şehir dışında olduğum için, özellikle Pazartesi trafiğinin yoğun olduğu saatlerde New York’ta araba kullanma konusunda gergindim.

Bir kez yanlış bir dönüş yaptım ve kendimi Manhattan’dan çıkarken Triborough Köprüsü’nde buldum. Gişeye geldiğimde gişe görevlisine hatamı anlattım ve nasıl geri döneceğimi sordum.

Randalls Island çıkışından dönebileceğimi söyledi. O anda en sağ şeritteydim ve Randalls Adası çıkışı birkaç şerit boyunca en soldaydı.

Çıkışa nasıl gideceğimi düşünürken başka bir gişe görevlisi yanıma yaklaştı. ihtiyacımı anlattım. Güneyli aksanımdan New Yorklu olmadığımı anlamıştı.

“Biraz burada bekle,” dedi.

Telsizle konuştu, sonra bana döndü.

“Sana gitmeni söylersem,” dedi, “gideceksin.”

Ve bununla birlikte, tüm kabinler için, kabindeki kişi ben yürürken kollarını indirdi.

—Charles Williamson