Ece Üner yansılara cevap verdi: O, benim haber spikerliği ceketimi çıkarmama niye olan çığlık

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Ece Üner yansılara cevap verdi: O, benim haber spikerliği ceketimi çıkarmama niye olan çığlık Kanal D’de yeni program yapmaya başlayan Ece Üner’in tanıtımda kullandığı çığlık seslerinin, erkek şiddetiyle katledilen Emine Bulut’un kızına ilişkin olduğu tezi toplumsal medyada reaksiyonlara niye oldu. Tanıtımdaki çığlıkla ilgili açıklama yapan Üner, çığlık seslerinin Emine Bulut’un kızına ilişkin olmadığını söylemiş oldu.

‘EMİNE BULUT’UN KIZI DEĞİL’

Toplumsal medyada hususla ilgili eleştirilen Üner, dün yaptığı programda açıklama yaptı. Tanıtımdaki seslerin, Emine Bulut’un değil 25 Haziran’da erkek şiddetiyle katledilen Yemen Akoda’nın 25 yaşındaki kızına ilişkin olduğunu belirten Üner, şu sözleri kullandı:

“Ben size daima gerçeği söyleyeceğim’ dedim. Tanıtımın başındaki çığlıkla ilgili yanlışlar var. O küçük bir kızın çığlığı değil. Bir çocuk istismarı yoktu orada. Öncelikle şunu belirteyim, Emine Bulut’un kızını ben de takipteyim. Olayın başından beri takipteyim. Asla bu biçimde bir şeye müsaade vermem. O çığlık benim için milattı.

O, benim haber spikerliği ceketimi çıkarmama niye olan çığlık. O çığlık, 25 Haziran’da annesini kaybeden bir kızın çığlığıydı evet, genç bir kızın, reşit bir kızın çığlığıydı. O kız da isyan ediyordu. Tekraren şikayet etmişlerdi. Ben o gün, haber spikerliğini bırakıp, mesleğimi değiştirdim.”