‘Dur’ ihtarına uymadı: ‘Polisleri latife yapan arkadaşım sandım’

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
‘Dur’ ihtarına uymadı: ‘Polisleri latife yapan arkadaşım sandım’ Osmangazi ilçesi, Elmasbahçeler Mahallesi’nde kontrol yapan Vilayet Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü grupları güzergahı dışına çıkan minibüsü kuşku üzerine durdurmak istedi. Lakin ‘dur’ ihtarına uymayan şoför Ali Burak K. ile arkadaşları Yusuf C. ve Yağız K. kaçmaya başladı. Polis, kaçmaya çalışan minibüsün peşine düştü. Anons üzerine bölgeye destek gruplar sevk edildi.

DHA’nın haberine nazaran, Ali Burak K. Ankara Yolu Caddesi’nde Yıldırım ilçesi istikametine kaçarken, polis güzergahta tedbir alarak Yüksek İhtisas Kavşağı’nı kapattı. 10 dakika süren takibin akabinde polis barikatına takılan ve araçtan inerek kaçmaya çalışan Ali Burak K. ile minibüsteki arkadaşları Yusuf C. ve Yağız K. yakalandı.

Minibüs sürücüsü Ali Burak K., gazetecilerin “Polisten niye kaçtın?” sorusu üzerine polis takibini latife zannettiğini belirterek “Gece saat 1.00’a kadar çalışıyorum, mazot almıştım fişlerim de araçta. Ailevi dertlerim da var. Korktum kaçtım. Dün de minibüsün sahibi yolda gördü beni, gaza bastı sağımdan solumdan takip etti. Ben onların polis olduğunu anlamadım. Polisleri latife yapan arkadaşım sandım. Araç sahibinin arkadaşıyla dün yolda şakalaştık yolda ardımdan geliyordu, polisleri o sandım. Arkadaşla yolda birbirimizi gördüğümüzde gaza basıyoruz.” dedi.

Polisin dur ihtarına uymamak ve trafiği tehlikeye düşürmekten toplam bin 600 TL ceza kesilen Ali Burak K.’nın ehliyetine 2 ay müddetle el konuldu. Gözaltına alınan Ali Burak K. ile 2 arkadaşı polis merkezine gdolayılürken, minibüs alımlı sayesinde emniyet otoparkına gdolayıldü. (HABER MERKEZİ)