Dazn ırkçılığa karşı sahaya çıktı – Futbol

SeviYorum

New member
19 Eki 2020
680
0
0
Kelimelerin ağırlığı vardır ve bazılarının diğerlerinden daha fazla vardır. Düşüncelerimiz kelimelerden ibarettir, kullandığımız terimleri derinleştirmek daha büyük bir farkındalık elde etmek için belirleyici bir işlemdir. Ve bazı anahtar kelimelerin anlamlarını derinleştirmeye yardımcı olan güçlü ve etkili hikayelerle karşılaştırılırsa farkındalık daha kolay gelir. Sözcükler bir kez söylendiğinde, dinleyiciyi az çok bilinen öykülerin içine sürükleyebilen bir “geçiş”e dönüşebilir. Aynı zamanda, şiddetle ‘lekelendiklerinde’, insanların tarihini bir anda geri almayı başarırlar.

Vocabolario – Irkçılığı Dışarıda Tutun formatının özel sürümü, tam olarak kelimenin gücü etrafında gelişir ve farklı ve uzak hikayeleri ayrılmaz bir şekilde bir araya getirme yeteneğine sahiptir. DAZN, Stefano Borghi ve Lega Serie A ile birlikte, kelimelerin hala çok güncel olan bir olguya karşı mücadelede nasıl belirleyici bir rol oynadığını ve onları saygıyla kullanmayı öğrenmenin ne kadar önemli olduğunu anlatmak için ‘Vocabolario’nun sayfalarını açıyor.

DAZN Italia CEO’su Stefano Azzi şu yorumu yapıyor: “Bugün kelimeler her zamankinden daha fazla önemli, hikayeler de öyle. Ayrımcılığa karşı mücadele etmek için bunları paylaşmak bugün giderek daha gerekli hale geliyor. Spor, ilham verebilecek ve olumlu mesajlar paylaşabilecek harika bir hikaye kabıdır. Lega Serie A’nın yanında olmaktan gurur duyuyoruz ve orijinal Vocabolario formatımızın bu özel sürümü aracılığıyla, Irkçılığı Dışarıda Tutun kampanyasının altında yatan mesajları daha da güçlendiriyoruz. Deneyimleri paylaşmanın, çeşitliliğin değerini daha da fazla anlamamıza ve onları daha derinden dinlememize izin verdiğine inanıyoruz; kendisini kabul, saygı ve eşitliğe giderek daha fazla açması gereken bir kültürü kucaklıyoruz”.

“Irkçılıkla mücadele, Şampiyonanın bir sonraki turunu da adayacağımız ‘Irkçılığı Uzak Tutun’ kampanyamızın misyonudur. Tüm stadyumlarda, Lega Serie A’nın sosyal medya kanallarında ve Kulüplerimizin sayısız tanıtımını yapıyoruz. Lega Serie A Başkanı Lorenzo Casini, milyonlarca futbol tutkunu arasında farkındalığı artırmaya yönelik girişimlerin, ancak yalnızca herkesin her türlü ayrımcılığa karşı mücadele etmenin ne kadar önemli olduğunu anlaması gerektiği için değil – dedi. Irkçılık Dışarı’ mesajımızı futbol dünyasının dışına da taşımayı hedefliyoruz.Bu davayı sahiplenen, ırkçılıkla mücadelede yanımızda olan ve saygı gibi temel ilkeleri teşvik eden farklı sektörlere ait profesyonellere, referanslara teşekkür etmek istiyorum. ve eşitlik Futbol ve genel olarak spor, entegrasyon ve katılım için bir araçtır ve her zaman öyle olmalıdır”.

Şampiyonanın 26. gününde start alan Lega Serie A imzalı Keep Racism Out kampanyası, DAZN işbirliğiyle yeni bir dönemle zenginleştirildi. farkındalık kampanyasının bir parçası.

Bugünden itibaren Uygulamada bulunan podcast ve vodcast serisi, tüm sporseverleri her türlü ayrımcılıkla mücadele etmenin önemi konusunda bilinçlendirmek için geliştirilmiştir. Oyun alanlarının içinde ve dışında sıklıkla ayrımcılıkla bağlantılı olan kelimeler, sizi düşündürebilecek yeni bir bakış açısını paylaşmak için başlangıç noktası olur.

Üç kelime, kendi tarihlerine odaklanarak ırk ayrımcılığını farklı bir bakış açısından keşfedecek ve genç nesillere Yeniden olumlu bir mesaj gönderecek olan üç kahraman için.

Kimlik ve ırk meseleleriyle ilgilenen gazeteci ve yazar Nadeesha Uyangoda #Race hakkında konuşacak: “Belli bir süre yarıştan kaçmaya çalıştım çünkü bu beni olumsuz çağrıştıran bir şeydi, bu yüzden uymaya çalıştım. , ama beni sürekli İtalyan değil de yabancı bir kız gibi hissettiren başkalarının bakışlarıyla bana zulmetmeye devam etti”.

Yine beş kez İtalyan gülle atma şampiyonu olan Danielle Madam, #Peso’nun anlamını derinleştirecek: “13 yaşında İtalyan vatandaşı olmadığımı keşfettim, öyle olduğuma ikna oldum çünkü İtalya’da büyüdüm, okula burada gittim. Dünya Şampiyonasına çağrılmadığımda olmadığımı öğrendim. Her şeyden önce genç bir kız için bunu anlamak zor çünkü çağrıyı hak edecek faydalı sonuçlar elde ettim, kendimi adadım ve sonra o anlarda belki pasaportunuzun başkalarınınkiyle aynı olmadığını ve aynı haklara sahip değilsiniz”.

Son olarak, orta mesafe koşucusu ve atletizm yeteneği olan Najla Aqdeir “#Özgürlük” sözünü söyleyecektir: Çoğu zaman bu özgür olma arzusunun arkasına saklanırız ama böyle hissetmeyiz çünkü her şeyden önce başlaması gereken bir durumdur. içimizdeki. İçinizde özgür hissetmiyorsanız, asla gerçekten özgür olamazsınız ve ben bundan yola çıktım. Çok zor şeylerle yüzleşmek zorunda kaldım çünkü özgürlük arayışı bana çok pahalıya mal oldu, aileme, neredeyse hayatıma mal oldu ama olmayı ve ayrıca günlük arayıştan başlayarak bu özgürlüğü bulmayı bu deneyimlerden seçtim. mutluluk” .

Hoşgörü, eşitlik ve ayrımcılıkla mücadele kültürünü teşvik etmenin ve yaymanın önemini paylaşmak amacıyla, güçlü değerleri ve derin hikayeleri su yüzüne çıkaran bir hikaye.