Columbia liderleri, öğretim üyelerinin yorumları üzerine Yahudi karşıtlığı duruşmasında öfkelendi

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
1,895
0
0
Columbia liderleri, öğretim üyelerinin yorumları üzerine Yahudi karşıtlığı duruşmasında öfkelendi
Aralarında üniversitenin başkanı ve yönetim kurulu başkanlarının da bulunduğu dört Columbia Üniversitesi yetkilisi, New York kampüsünün Yahudi karşıtı davranış ve düşünce merkezi haline geldiği yönündeki eleştirileri ele almak üzere Çarşamba günü Kongre huzuruna çıktı.

Columbia liderleri, üç saatten fazla bir süre boyunca, Harvard ve Pensilvanya Üniversitesi başkanlarının yakın zamanda görevden ayrılmasına zemin hazırlayan, aynı Meclis komitesi huzuruna çıkmaları sonuçta halkla ilişkiler felaketine dönüşen iğneleyici, viral alışverişlerden kaçınıyor gibi göründü.

İşte Capitol Hill'deki duruşmadan çıkarımlar.

Columbia yetkilileri, diğer üniversitelerdeki yetkilileri rahatsız eden soruyu üç kelimeyle etkisiz hale getirdi.

Aralık ayında, Harvard, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü ve Pensilvanya Üniversitesi başkanları, Yahudilere karşı soykırım çağrısında bulunmanın üniversitenin disiplin politikalarını ihlal edip etmediğine dair çekinceler ve sert eleştirilere yol açan temkinli yanıtlarla sorular sordular.

Konu Çarşamba günkü Columbia duruşmasında gündeme geldi ve Columbia tanıkları yanıt vermekte tereddüt etmedi.

Oregon Demokratı Temsilci Suzanne Bonamici, “Yahudilere karşı soykırım çağrısı Kolombiya'nın davranış kurallarını ihlal ediyor mu?” diye sordu.

Columbia Mütevelli Heyeti eş başkanı David Greenwald, “Evet öyle” diye yanıt verdi.

Daha sonra yönetim kurulunun diğer eş başkanı Claire Shipman, “Evet öyle” dedi.

Kolombiya Devlet Başkanı Nemat Shafik, “Evet öyle” dedi.

Uzun süredir Columbia Üniversitesi öğretim üyesi olan ve üniversitenin antisemitizmle ilgili çalışma grubunun liderliğine yardımcı olan David Schizer, “Evet, öyle” dedi.

Bazı milletvekillerine göre Kolombiya'nın son aylardaki çabaları yetersiz kalıyor.

Kolombiyalı yetkililer, duruşma başlamadan önce bile prosedürlerinin 7 Ekim Hamas liderliğindeki saldırıdan sonraki aylarda gelişen kargaşayla başa çıkma görevine uygun olmadığını söylemişti.

Komiteye yazılı bir sunum yapan Dr. Geçen yıl Kolombiya'nın cumhurbaşkanı olan Şefik, “Kolombiya'nın politikaları ve yapılarının bazen talepleri karşılayamaması nedeniyle kişisel olarak hayal kırıklığına uğradığını” söyledi.

Üniversitenin disiplin sisteminin alkol tüketimi ve akademik suiistimal gibi alanlardaki ihlallerle başa çıkma konusunda çok daha hazırlıklı olduğunu da sözlerine ekledi. Ancak Columbia yetkilileri yakın zamanda protestolarla ilgili kuralları sıkılaştırarak hem öğrencilerin hem de öğretim üyelerinin dikkatini çekti.

Bazı Cumhuriyetçi milletvekilleri üniversiteyi daha agresif adımlar atmaya çağırdı.

Michigan Cumhuriyetçi Temsilcisi Tim Walberg, 7 Ekim saldırısını yüceltmekle suçladığı Columbia profesörü Joseph Massad'a odaklandı. Bay Walberg, Bayan Shipman ve Bay Greenwald'ın Dr. Massad da aynı fikirdeydi.

Her ikisi de yapmayacaklarını söyleyince Bay Walberg şöyle yanıtladı: “O halde neden hâlâ sınıfta?”

Profesör Massad Çarşamba günü gönderdiği bir e-postada duruşmayı görmediğini ancak bazı alıntıları gördüğünü söyledi. Bay Walberg'i yazılarını tahrif etmekle suçladı ve Columbia yetkililerinin onu savunmamasının “üzüntü verici” olduğunu söyledi.

Profesör Massad, Dr. Şefik dedi.

Dr. Columbia'da 4 bin 700'e yakın öğretim üyesinin bulunduğunu kaydeden Şefik, duruşmada “Yahudi karşıtlığı sınırını aşan açıklamalar” yapan çalışanlar için “sonuçlar” olacağı sözünü verdi.

Şu ana kadar dedi Dr. Shafik, son aylarda beş kişi sınıftan çıkarıldı veya Columbia'dan atıldı. Dr. Shafik, New York Cumhuriyetçi Temsilcisi Elise Stefanik'in öfkesini çeken misafir profesör Mohamed Abdou'nun “öğrencilerinin sınavlarına not verdiğini ve bir daha asla Columbia'da ders vermeyeceğini” söyledi. Abdou, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Kolombiya'nın Kongre önündeki stratejisi: İşbirliği sinyali verin ve hatta biraz teslim olun.

Columbia Mütevelli Heyeti üyesi Claire Shipman, son duruşmada yöneticileri şaşkına çeviren bir soruya kesin ve özlü bir yanıt verdi. Kredi…Amanda Andrade-Rhoades, Haber için

Kongre tanıkları duruşmayı tamamlamak için meydan okumadan ani tepkiye kadar çeşitli yöntemler kullanabilir. Columbia liderlerinin yaklaşımı Çarşamba günü “Columbia Krizde: Columbia Üniversitesi'nin Anti-Semitizme Tepkisi” başlıklı bir duruşmayla karşı karşıya kaldıklarında ikincisine yöneldi.

Bayan Shipman, milletvekillerine “bu asırlık nefrete ışık tuttuğu için” “minnettar” olduğunu söyledi ve Bay Greenwald, üniversitenin “komitenin kampüsteki Yahudi karşıtlığını soruşturmaya yönelik önemli çabalarında destek olma fırsatını takdir ettiğini” söyledi. ” Destek.” .”

Ancak üniversite liderlerinin Washington dostu söylemden daha fazlasını sunduğu anlar da oldu.

Bayan Stefanik Dr. Şefik'i, Profesör Massad'ı liderlik görevinden almaya söz vermeye çağıran başkan derin bir nefes aldı, ellerini tanık masasında önünde kavuşturdu.

“Sanırım öyle olur – sanırım öyle olur, evet. “Evet olarak geri döneyim,” diye yanıtladı Dr. Birkaç saniye sonra Şefik. (Duruşmanın ardından bir üniversite sözcüsü, Profesör Massad'ın akademik inceleme kurulu başkanlığı görevinin bu dönemden sonra sona ereceğini söyledi.)

Kaliforniya Cumhuriyetçi Temsilcisi Kevin Kiley, Dr. Şefik adeta fakülteye kırmızı çizgi çekilmesini istedi.

Bay Kiley, “Üniversitenizdeki öğretim üyelerine Yahudi karşıtı konuşma veya davranışta bulunmaları halinde alternatif iş aramaları gerektiğine dair bir açıklama yapmak ister misiniz?” diye sordu.

“Columbia'daki herhangi bir öğretim üyesinin herhangi bir şekilde Yahudi karşıtı veya ayrımcı bir şekilde davranan herhangi birinin başka bir yere gitmesi gerektiğini belirtmek isterim” dedi Dr. Şefik.

Uzlaşma taktiği milletvekillerini düzenli olarak yatıştırsa da kampüsteki hoşnutsuzluğu artırabilir.

Cumhuriyetçiler şimdiden başka bir duruşma planlıyorlar.

Harvard ve Penn başkanlarının görevden alınmasına katkıda bulunan duruşma, Çarşamba günü toplanan Temsilciler Meclisi komitesini kontrol eden Cumhuriyetçileri cesaretlendirdi.

Columbia yöneticileriyle yapılan duruşmadan önce bile, gelecek ay New York City, Montgomery County, Maryland ve Berkeley, California'daki okul sistemlerinden üst düzey yetkililerle bir duruşma planlamışlardı.

Stephanie Saul Ve Anemona hartocollis raporlamaya katkıda bulunmuştur.