CHP’li Kaya: Covid-19 aşısı olmayan hiç kimse okula alınmamalı

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
CHP’li Kaya: Covid-19 aşısı olmayan hiç kimse okula alınmamalı CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, yeni tip korona virüsü (Covid-19) aşısını yaptırmayan hiç kimsenin okula alınmaması gerektiğini söylemiş oldu.

Kaya, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, yeni eğitim-öğretim yılının açılmasının akabinde Ankara’daki birfazlaca ilçede okulları ziyaret ettiğini söz ederek, yeni periyotta biroldukça sorun yaşandığını öne sürdü.

Ulusal Eğitim Bakanlığı’nın öğretmen açığını fiyatlı öğretmenlerle karşıladığını, sınıf mevcutlarının Bilim Heyetinin teklifinin üzerinde olduğunu savunan Kaya, okullarda paklık işçisi, lavabolar ve tuvaletlerin yetersiz kaldığını tez etti.

Kaya, salgında okulların kapatılmamasının, her insanın birinci önceliği olması gerektiğine dikkati çekerek, bu doğrultuda bu yıl 15 bin, gelecek yıl 40 bin öğretmen ataması yapılarak öğretmen açığının azaltılması gerektiğini belirtti.

Her eğitim bölgesinde kesinlikle bir sağlıkçı, bir bilişim/bilgisayar öğretmeni, kâfi sayıda güvenlik vazifelisi bulunmasını öneren Kaya, “Kapalı olan 17 bin köy okulu açılmalı, derslik açığı kapatılmalı. İnşaatı devam eden okullar süratle tamamlanarak Ulusal Eğitim Bakanlığınca eğitim-öğretime başlanmalı. Aşı olmayan öğretmenler aşısını yaptırmalı. Covid-19 aşısı olmayan hiç kimse okula alınmamalı. Alışveriş merkezine HES kodumla girdim, ateşim ölçüldü. Lakin ziyaret ettiğim okullara, elimi kolumu sallayarak girdim. bu biçimde bir anlayış olamaz. Biz 18 milyon öğrenciyi sokakta bulmadık” sözlerini kullandı. (AA)