CAN OFLAZ “YANAMAM” İLE GERİ DÖNDÜ

BanaDediKi

Global Mod
Global Mod
26 Eki 2020
1,317
0
0
CAN OFLAZ “YANAMAM” İLE GERİ DÖNDÜ Can Oflaz, uzun bir ortanın akabinde yeni müziğiyle dinleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. 10 şarkılık yeni bir albüm hazırlığında olan sanatkarın, albümden birinci müziği “YANAMAM” 17 Aralık’ta Sony Music Turkey etiketiyle yayınlandı.

Birinci kere kelamı, müziği, düzenlemesinin tamamı kendisine ilişkin olan bir şarkıyı yayınladığı için heyecanlı olduğunu söyleyen sanatçı, şarkıyı anlatıyor: “Aşk hakkında yazmak beni hiç bir vakit korkutmadı. Ancak şu ana kadar yazdığım hiçbir aşk müziğinin vardığı yer kendimi bulma seyahatim olmamıştı. “YANAMAM”, aşk acısı çekmekten yorulmuş, yalnız kalmaya, kendiyle kalmaya ve karanlığa düşmeye korkan birisinin kıssası. Lakin asıl kaygısının oburlarının onu dinlememesi, sevgilisinden başka kalması değil, kendi gerçeği olması ve kendisine bile itiraf edemediği gerçek benliği olması çıkıyor ortaya müzik sonunda.”

2022’de yayınlanacak yeni albümle ilgili birinci sinyallerin de verildiği müzik, Can Oflaz’ın müziğinin evrildiği noktayı da işaret ediyor. Analog synthesizer ve ritmik elektronik davul elementlerinin faal olduğu modülle Can Oflaz farklı bir istikametini ortaya koyuyor. Bir arayışın kıssası olan müzik için sanatçı; “Şarkı aslında bir karşılıkla değil soru ile bitiyor. ‘Bir dursam, nefes alsam, bulur muyum kendimi bir daha?’ Müzik müellifi olarak hayata dair öğrendiğim doğruları nasihat etmek yerine, hayattaki sorgulamamı paylaşmak istedim. Zira en gerçek halim bu.”

17 Aralık’ta tüm dijital platformlarda dinleyiciyle buluşan “YANAMAM”ın Merve Deniz direktörlüğündeki klibi de birebir gün sanatkarın youtube kanalından yayınlandı. Koreograf Gizem Aksu ile ağır bir dans eğitimi ve 7 ay süren klip hazırlığının akabinde kalabalık bir grupla gerçekleştirilen çekimlerde tarz danışmanlığını Bali Kerem Güney üstlendi. Dansıyla Can Oflaz’a eşlik eden dans sanatkarı ise Ezgi Yaren Karademir oldu.