CAMBRIDGE DÜKÜ VE DÜŞESİ’NİN BİRİNCİ RESMİ PORTRESİ!

Bilgin

Global Mod
Global Mod
18 Eki 2020
558
0
16
CAMBRIDGE DÜKÜ VE DÜŞESİ’NİN BİRİNCİ RESMİ PORTRESİ! Kate Middleton ve Prens William, ilgilerini on yılı aşkın bir müddetdir kaydediyorlardı ve artık tüm bu geçen yılları temsil edecek resmi bir portreleri var! Geçtiğimiz Perşembe günü, unvanlarını aldıkları Cambridgeshire’da bir aktifliğe katılan Cambridge Dükü ve Düşesi, Cambrdige Üniversitesi’ndeki Fitzwilliam Müzesi’nde birinci resmi portrelerini görücüye çıkardılar.

2021 yılında Cambridgeshire Kraliyet Portre Fonu tarafınca sipariş edilen eser, ödüllü İngiliz portre sanatkarı Jamie Coreth tarafınca yapıldı. “Bu resmi yapmak için seçilmek hayatımın en olağanüstü ayrıcalığı oldu” diyen Coreth, “Majestelerini hem rahat, hem cana yakın, tıpkı vakitte şık ve ağırbaşlı göründükleri bir biçimde göstermek istedim” diye ekledi.

Portrede, Mart 2020’de William ile Dublin’e yaptığı bir ziyaret sırasında giydiği Vampire’s Wife imzalı ışıltılı zümrüt yeşili bir elbise ile çizilen Kate Middleton’ın tarzı zümrüt rengi Manolo Blahnik ayakkabıları ile tamamlandı. Beyaz bir gömlek ve siyah bir kadro elbise ile görülen Prens William’ın bir eli cebine yerleştirilmiş çizildi.

“Onları birlikte betimleyen birinci portre olduğu için ve bilhassa Cambridge Dükü ve Düşesi olarak geçirdikleri mühlet boyunca, portrenin kamusal ve özel ömürleri içinde bir istikrar hissi uyandırmasını istedim. Bu portre Cambridgeshire sakinlerine bir ikram olarak sipariş edildi,” diyen Coreth, “Umarım halk, benim bu portreyi yaratmaktan zevk aldığım kadar görmekten zevk alırlar” diye ekledi.

Portreyi ziyaret ettikten daha sonra Kate ve Prens William, projenin destekçileriyle buluşmaya ve Cambridgeshire İlçe Günü’ne katılmaya devam ettiler. Seyahat için epey renkli mavi, turuncu ve beyaz bir elbise giyen Kate, tarzını yere kadar uzanan uçuk mavi bir ceketi ve uyumlu mavi ayakkabıları ile tamamladı. William ise mavi bir gömlek ile koyu renk bir grup elbise tercih etti.