Çakıcı, Mahmutyazıcıoğlu’yla ilgili konuştu: Vefatından üç ay öncesi tüm bağlantılarımı kesmiştim

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Çakıcı, Mahmutyazıcıoğlu’yla ilgili konuştu: Vefatından üç ay öncesi tüm bağlantılarımı kesmiştim Organize cürüm örgütü hükümlüsüyken afla tahliye edilen Alaattin Çakıcı, eski Beşiktaş yöneticisi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayeti davasında isminin gündeme gelmesinin akabinde açıklama yaptı.

Mahmutyazıcıoğlu cinayetine ait 20 sanıklı davada 3 tutuklu sanık tahliye edildi. Duruşmada sanık Serkan Dakman’ın avukatı Engin Çelebi, maktulün Alaattin Çakıcı ile ilişkisi olduğunu savundu. Bunun üzerine Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu, Çakıcı’yla ilgili “Eski tanışırlar, birinci müvekkilidir. Her gün cezaevine sarfiyat, gelirdi” dedi.

‘AKRABAM DEĞİL’

Sık sık öldürülen Mahmutyazıcıoğlu’yla ismi anılan Alaattin Çakıcı ise birinci kere açıklama yaptı. Açıklamasını Twitter’dan yapan Çakıcı, Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun yeğeni olduğu savını yalanlayan Çakıcı, “Hukuk fakültesini bitirdikten daha sonra birinci avukatlığını benimle yapmıştı. 17 sene hiç görüşmedim. 2020’de cezaevinden tahliye olduktan daha sonra konutuma ziyaretime geldi” dedi.

Alaattin Çakıcı’nın açıklaması şu biçimde: “Aylardır kamuoyunda Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun öldürülmesi basın ve medya kuruluşları tarafınca daima gündeme getirilmektedir. Şafak Mahmutyazıoğlu Rize’li mohti lazdır. Ber ise Trabzon’lu Kafkas kökenli Türkmen bir aileye mensubum. Birtakım basın mensupları benim yeğenim olduğunu, gündeme taşımışlardır. Benim yeğenim değildir. Hukuk fakültesini bitirdikten daha sonra birinci avukatlığını benimle yapmıştı. 17 sene hiç görüşmedim. 2020’de cezaevinden tahliye olduktan daha sonra meskenime ziyaretime geldi lakin kendisini fakat ses tonundan tanıyabildim. Vefatından üç ay öncesine kadar kendisiyle sık sık görüşürdüm. Vefatından üç ay öncesi tüm ilgilerimi kesmiştim. Bunu onun ailesi ve tüm yakın dostlarımız bilmektedir.

‘BEŞİKTAŞ LİDERİ ÇEBİ BENİ ARADI’

Beşiktaş Spor Kulübü Lideri Sayın Ahmet Parıltı Çebi beni telefonla arayarak; Abi bu Şafak’ın kulüple içinde sorunlar var ve senin ismini kullanıyor dedi. Ben de kendisine, kulübe ziyan vermiş ise ben onun değil oğlumun bile ardında durmam dedim. Kendisi ile alakamı kestim dediğimde o da bana abi hayli isabetli bir karar almışsın dedi. Üç ay daha sonra herkes üzere ben de vefatını basından öğrendim. Rize’deki cenazesine geçmişin hatırından dolayı bir çiçek gönderdim.

Bugünkü mahkemede sözü olan ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu’nu da ömrümde bir sefer gördüm, kendisiyle iki kere da telefonla konuştum. Mahkemede bulunan sanık avukatlarından Engin Çelebi, Celal’e kardeşinin Alaattin Çakıcı ile tanışıklığını sorup akabinde Alaattin Çakıcı’nın hayat usulünden beslendiğini söylüyor. Artık o avukat denen Engin Çelebi’ye şu soruyu soruyorum. Şafak akrabam olsa, dostluğumu bitirmesem bu ülkede kim olursa olsun, beni öldürmeden Azrail’in haricinde ona kimse dokunamazdı. Bu kelamım Türkiye’de herkese geçerlidir. Be sivri zekalı adam, sen kimin ismine konuşuyorsun ki benim adımı o mahkemede lisana getiriyorsun?” (HABER MERKEZİ)