Buffalo’da, fırtına tepkisinin suçlanması ve artan eleştirisi

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
1,925
0
0
Buffalo’da, fırtına tepkisinin suçlanması ve artan eleştirisi
Bay Poloncarz tartışmayı kabul etti Twitter’da Çarşamba. “Bugün erken saatlerde araba kullanma yasağının daha önce getirilmesi gerekip gerekmediğine cevaben söylediğim gibi, bu bir şeyi değiştirir miydi bilmiyorum ama bu benim kararımdı ve tüm sorumluluğu alıyorum” diye yazdı. “JFK’nin dediği gibi, ‘Zaferin yüz babası vardır ama yenilgi yetimdir.’ ”

Fırtınada ölenlerden bir düzineden fazlası dışarıda bulundu. Diğer ölümler, acil müdahale ekiplerinin gecikmelerine bağlandı. Bazı insanlar evlerinde dondu. Bazıları arabalarında öldü. Birçoğu kürek çekmeye veya kar püskürtme makinesi kullanmaya çalışırken kalp krizi geçirdi. Yetkililer, daha fazla kurban bulunup teşhis edildikçe ölü sayısının artmasını beklediklerini söylediler.

Yüzlerce Ulusal Muhafız birliği Çarşamba günü bölgeye akın etti. Yetkililer, görevlerinin büyük ölçüde kurtarma operasyonlarından elektrik kesintisi olan evleri kontrol etmeye ve sokaklardaki karı temizlemeye yönelik devasa bir projeye dönüştüğünü söyledi.

Yetkililer, sıcaklık yükseldikçe, yaklaşık 25 Humvee aracındaki dört kişilik ekiplerin hala elektriksiz kalan yüzlerce evden bazılarını kontrol ettiğini söyledi. Küreklerle donanmış askerler, düşen hatları tamir eden kamu hizmeti şirketlerinin erişimini kolaylaştırdı.

New York Eyaleti Askeri ve Deniz İşleri Departmanı halkla ilişkiler müdürü Eric Durr, “Güç olmayan her yere, kontrol etmesi için insanları göndeririz” dedi.

Yaklaşık 14 yeşil ve ten rengi Humvee artı daha büyük ikmal ve güvenlik kamyonları, Buffalo şehir merkezinin kuzeyinde, Connecticut Street Cephaneliği’nin önüne park edilmişti. Kent merkezindeki sokaklar büyük ölçüde temizlendi ve devasa kar yığınları yol kenarlarına itildi.

Bazı durumlarda devlet polis araçlarının izlediği ön yükleyici lejyonları, Salı gecesi yerleşim bölgelerinde önemli ilerlemeler kaydetti.

Salı günü gece yarısından hemen önce, yerel sakinlerden birkaçı ellerinde küreklerle evlerinin önünde durmuş, ellerinde küreklerle yan sokakta yuvarlanan, kar yığınlarını yolun kenarına iten, kürekle temizleyen ve kazmak için tek bir şerit açan bir yükleyiciydi. Yaklaşık 5 gün süren araçları, kar altında mahsur kaldı.