Buffalo Bills'in Super Bowl'a ulaşmasına yardım etmek ister misiniz? Bir kürek al.

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
1,900
0
0
Buffalo Bills'in Super Bowl'a ulaşmasına yardım etmek ister misiniz? Bir kürek al.
Cuma günü saat 14.00 itibariyle Buffalo Bills'in evi olan Orchard Park, NY'deki Highmark Stadyumu karla kaplıydı. Stadyumun her yerinde beyaz toz yığınları birikerek tabelaları gizledi, koltukları gömdü ve soyunma odalarından sahaya giden tünelleri kapattı.

Ancak Pazar günü Ulusal Futbol Ligi play-off'larının ikinci turunda Kansas City Chiefs ile karşılaşacak olan Bills'in bir planı vardı.

Hayranlarından kürek çekmelerine yardım etmelerini istediler.

Buffalo yerlisi ve ömür boyu Bills hayranı olan 23 yaşındaki Ethan Cuddihy fazlasıyla hazırdı. Takımın popüler oyun kurucusu Josh Allen ona zaten çok şey vermişti; Bay Cuddihy'nin bu iyiliğe karşılık vermesinin doğru olduğunu söyledi.

Ve daha fazla motivasyon vardı: Bills, saatte 20 dolar küreklemeye yardım eden herhangi bir hayrana ödeme yapmayı teklif etti.

Bay Cuddihy, şaka olarak “çocuk matematiği” olarak adlandırılabilecek yöntemi kullanarak, bu sıkı çalışmanın Pazar biletinin yüksek fiyatını (200 dolar) dengelemeye yardımcı olduğu sonucuna vardı. Hesabına göre yaklaşık 90 dolar kazanmıştı. Başka bir deyişle: Artık play-off'lara yarı fiyatına girdi.

29 yaşındaki Daryll Bernard, günlük maaşının yalnızca Pazar günkü maçtaki birkaç içkiyi karşılamasını beklediğini söyledi. Ancak o eşsiz deneyimin bir parçası olmak istedi.

“Komşunuzu kazmak zorunda kalmak ve buna benzer şeyler, Buffalo'nun bir parçası” dedi.

Cuma günü her türden taraftar çağrıya yanıt verdi ve çalışmak için Highmark Stadyumu'nun önünde sıraya girdi. Bazıları tezahürat yaptı ve ıslık çaldı; diğerleri ellerinde küreklerle sessizce beklediler.

56 yaşındaki Jenny Chazen ve arkadaşları, yakındaki Kissing Bridge Kayak Merkezi'nde kayak yaparak geçirdikleri bir sabahın ardından sıraya girdiler. Sırada yanındaki adamın Torontolu olduğunu söyledi. Başka bir adam, 38 yaşındaki Daniel Weatherholt, Rochester'dan yaklaşık 80 mil uzakta araba kullanıyordu.

Bay Weatherholt, “Super Bowl'un kazanılmasına yardımcı olmak istiyoruz” dedi. “Sahada olmasam bile katkıda bulunmak güzel bir duygu. Yardımcı olur.”

Buffalo Bills'in operasyonlar ve konuk deneyiminden sorumlu başkan yardımcısı Andy Major, takımın 1972'de ilk taşındığı günden bu yana stadyumu boşaltmak için taraftarlara güvendiğini söyledi. Kar kelimenin tam anlamıyla bölgeyle birlikte gelir, dedi. Bu nedenle, oyun gününe kadar kaldırılması için bir plan yapılması gerekiyor. Hayranlar pulluk sürüyor, kürek çekiyor, kar püskürtme makinesi kullanıyor, tuz serpiyor ve çoğu durumda karı çıplak elleriyle kürekliyor. Nasıl uygun görürsen.

Bills, iş yükünün normal personeli için çok fazla olacağını anladığında yardım çağırıyor.

Bayan Chazen, kuruluşun düzenli personeli de içeren bir plan geliştirmemiş olmasına “şaşırdığını” söyledi. Ancak Bills ek profesyonel yardım alabilirken başka bir şeyi kaçırıyor olabilir.

Kansas City Chiefs'in sıkı sonu Travis Kelce, Bills'in taraftarların kullandığı terimi kullanarak, “Evdeki Bills Mafyası size her zaman çok daha fazla heyecan verecektir, özellikle de iki gün önce saatte fazladan 20 dolar karşılığında kar kürerken” dedi. Pazar günü Bills'e karşı oynayacağı maç öncesinde “New Heights” adlı podcast'inde kendileri tarafından devralındı.

Uzun süredir Buffalo'da yaşayan Tim Lovallo da Buffalo'daki karın öngörülemez olabileceğine ve profesyonel çalışanların nöbetçi olmasını zorlaştırdığına dikkat çekti. Taraftarlar ise küreklerini alıp işe koyulmaya hazır.

70 yaşındaki Bay Lovallo, “İnternete girmeden önce, bunların sadece biraz harçlık kazanmak isteyen insanlar olduğundan şüpheleniyordum” dedi. “Fakat oradaki hemen hemen herkesin, bunu bir anlamda yurttaşlık görevi olarak gören bir taraftar olduğunu gördüm.”

Cuma günü o kadar çok sadık Bills taraftarı geldi ki saatlerce stadyumun etrafında kuyruklar oluştu. Bay Lovallo, yaklaşık 45 dakika kuyrukta bekledikten sonra vazgeçtiğini söyledi. Diğerleri üç saate kadar bekledi. Takım lideri Bay Major, en az 200 taraftar beklediğini ancak sayının bunun en az iki katı olduğunu söyledi.

Bay Major, “Hatırlayabildiğim kadarıyla her zamankinden daha fazla hayran gördük” dedi. Bu da bu topluluğa ne kadar yakın olduğumuzu gösteriyor.”

Gün ilerledikçe kar yağmaya devam ederken yorgun işçilere Sıcak Cepler ve pizza dilimleri dağıtıldı. Gönüllülerin ilk vardiyası arabalarına geri dönerken, yeni bir hevesli kürekçi dalgası yanlarından geçti. Çoğu Bills kıyafetleri veya renkleri giyiyordu ama en az bir kişi kabarık, fermuarlı bir tulumla geldi. Cesur bir kişi Kansas City forması giyerek ortaya çıktı, ancak kısa sürede sadece drama arayan bir Buffalo yerlisi olduğu ortaya çıktı.

Bay Cuddihy, bunun taraftarların bu sezon stadyumu hazırlamak zorunda kaldıkları son sefer olmamasını umduğunu, bunun da sevgili Bills'in Super Bowl'a giderek yaklaştığı anlamına geldiğini söyledi.

“İhtiyacımız olduğunda bunu kesinlikle yapabilirim” dedi. “Umarım gelecek hafta.”