Brokolili Muhteşem Makarna

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
1,902
0
0
Brokolili Muhteşem Makarna Tanımı İçin Materyaller

• 1 paket makarna (Burgu kullandım)
  • 1 adet brokoli
  • 500 he mantar
  • 1 paket sıvı krema ( Sahne )
  • 1 paket creme ala ( türkçesini bilmiyorum )
  • Kaşar peyniri rendesi
  • 1 çay kaşığı tuz
  • 2 çay kaşığı sebzeli tuz
  • 1 çay kaşığı karabiber
Brokolili Harika Makarna Tanımı Yapılışı

1. Tenceremize yeteri kadar suyu alıyoruz.
  2. İçine içine brokolıleri küçük küçük yapıp koyuyoruz ve kaynamaya bırakıyoruz kaynayınca içine makarnamızı ekliyoruz ve bir arada haşlanmaya bırakıyoruz yavaşça canlı kalana kadar haşlıyoruz.
  3. Ve ondan sonrasında bir bardak suyunu alıp gerisini döküyoruz suyu fazlaysa borcama boşaltıyoruz.
  4. Öteki bir tavada soyulmuş yada yıkanmış mantarlarımızı alıyoruz 2 kaşık tereyağıyla soteliyoruz ve içine kremamızı cremeala yı ve baharatları da atıp kaynatıyoruz ve borcamdaki makarnamızın üzerine boşaltıyoruz.
  5. Üzerine de çokça kaşar peyniri serpip 180 derecedeki fırınımıza atıyoruz üzeri hafifçeçe kızarana kadar pişiriyoruz.Not: ben bu usul auflauf yani fırın yemeklerinde kesinlikle fırından çıkartıp bir zıt düz yaparım ???? karıştırırım yani daima bana ya üzeri kuru olursa üzere bir his uyandırır ve daha sonrasında üzerine biraz daha kaşar peynir rendesi eklerim burda ekledim yani bu türlü heryeri orantılı pişmiş oluyo ????????( daha fazlaca içime sınıyo diyyim yada ????) deniyceklere afiyet olsun ( muhakkak deneyin harika tüm görüntüleri öne çıkanlarda ekli ????.