BRITNEY SPEARS’IN ÖZGÜRLÜK UĞRAŞINI ANLATAN BELGESELİN FRAGMANI YAYINLANDI

Bilgin

Global Mod
Global Mod
18 Eki 2020
558
0
16
BRITNEY SPEARS’IN ÖZGÜRLÜK UĞRAŞINI ANLATAN BELGESELİN FRAGMANI YAYINLANDI Netflix, senelerca süren araştırma çalışmaları, özel röportajlar ve yeni dokümanlar içerdiği söylenen Erin Lee Carr’ın yönettiği “Britney vs Spears” belgeseline birinci bakışı yayınladı. Pop yıldızının, babası Jamie Spears ile on yıldan fazla bir müddetdir yaşadığı vasilik davasını husus alan belgesel, 28 Eylül’de Netflix’te yayınlanacak. Sonraki gün yani 29 Eylül, müzikçinin özgürlüğü için verdiği uzun ve çetrefilli vasilik hukuk savaşında bugüne kadarki en değerli mahkeme duruşması olacak.

Fragmanda, pop yıldızının sesi 23 Haziran’da Los Angeles Yüksek Adliyesi’nde mahkemeye birinci defa halka hitap ettiği, yargıca travma geçirdiğini söylemiş olduği ve yalvardığı bir ses duyuluyor: “Ben yalnızca hayatımı geri istiyorum.” Spears’ın sesinin “yaşamım boyunca çalıştım. Bu insanlara borcum yok.” dediği duyuluyor.

Belgeselin “Britney vs Spears” (Britney Spears’a Karşı) ismi, müzikçinin koruyuculuğu berbata kullanmakla suçladığı babasına karşı; bu yaz bir yargıcın kendisine “suçlama” talebinde bulunmasını husus alan bir söz oyunu.

Yakın bir vakitte Spears’ın avukatı, önümüzdeki hafta yapılacak duruşmadan evvel; Jamie Spears’ın vasiliğinin derhal askıya alınması için bir defa daha davette bulunan ve vasiliğin bu sonbaharda sona ereceğini belirten yasal dokümanlar sundu.

Direktör Erin Lee Carr’ın yönettiği Netflix projesinin üzerinde bir yılı aşkın müddettir çalışılıyor. Belgesel, Spears’ın koruyuculuğuna odaklanacak ve son derece olağandışı yasal düzenlemenin gerekliliği; babasının iştirakinin sav edilen yolsuzlukları, ayrıyeten vasilik kanunları ve genel adalet sistemi ile ilgili daha büyük sıkıntılar hakkında sorular soracak.

“Vasilikte neler oluyordu ve durumu uygunsa niye vasisi vardı?”, “Jamie ve avukatlar için mali teşvikler vardı”, “Britney diğerlerine epey para kazandırdı.” diye bir epeyce ses duyuluyor. Fragman, belgesel için kimi yeraldığını tam olarak açıklamasa da, Netflix klibi Spears’ın eski, magazinci sevgilisi Adnan Ghalib ve vasilik davalarında uzman bir avukat üzere görünen bir hukuk uzmanı da dahil olmak üzere; Spears’ın koruyuculuk destanına dayanak veren çeşitli bireylerin seslendirmelerini içeriyor. Tıp uzmanı üzere görünen bir adam kamerada beliriyor ve “Britney Spears’ı pahalandırmak için getirildiğimi kabul etmeyeceğim” diyor.

Fragmanda, vasilik ile ilgili biri tarafınca sinema yapımcılarına sızdırılan saklı bir belgeyi sızdırdığı için, belgeselin yeni ayrıntıları ortaya çıkaracağı da görülüyor.

Netflix, belgeselde kimin görüneceğini açıklamadı, bu niçinle Spears’ın yörüngesinden kimlerin – arkadaş yahut aile – projeye katılmış olabileceği muhakkak değil. Lakin Çarşamba günü yayınlanan imgelerde müzikçinin eski asistanı Felicia Culotta yer alıyor.

Fragmanın sonunda bir daha Britney’in sesini duyuyoruz; “Herkesle tıpkı haklara sahip olmayı hak ediyorum. 13 yıl oldu ve artık yeter!”

Çok büyük bir heyecanla “Britney vs Spears” belgeselini bekliyoruz!