Bilfen Antalya liselerinden YKS’de Türkiye başarısı

Glavrone

New member
23 May 2021
148
0
1
2015 – 2016 öğretim devrinde Antalya’da eğitime başlayan Bilfen Antalya Liselerinde 2021 Yükseköğretim Kurumları İmtihan sonuçlarının açıklanmasıyla büyük memnunluk yaşandı. Bu yıl 53 öğrencisini mezun eden Bilfen Antalya Liseleri, “Bilfen Liselerinin Üniversite İmtihanlarındaki Başarı Geleneğini” bozmadı ve Anadolu Lisesi öğrencisi Tuna BULUT eşit ağırlık alanında elde ettiği Türkiye 14.lüğü ve Antalya 1.liği ile bu gurur tablosuna bir yenisini daha ekledi. Bilfen Antalya Liseleri öğrencisi Tuna BULUT’un maksadı ise Boğaziçi Üniversitesinde okumak.

2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda elde edilen Türkiye derecesi, Bilfen Antalya Liselerine büyük gurur yaşattı. Bilfen Okullarının eğitim kalitesini ve uzmanlığını 6 yıl evvel Antalyalı öğrenciler ile buluşturan Bilfen Antalya Liseleri 2020 – 2021 öğretim devrinde 53 öğrencisini mezun etti. Bilfen Antalya Liseleri, “YKS 2021’da Tuna BULUT’un eşit tartı alanında elde ettiği Türkiye 14.lüğü ve Antalya 1.liği ile Bilfen Liseleri muvaffakiyet geleneğini ve uzmanlığını bir kere daha kanıtlamış oldu.

Memnunluğunu ve yaşadığı gururu öğretmenleri ile paylaşan Türkiye 14.sü ve Antalya 1.si Bilfen Antalya Anadolu Lisesi mezunlarından Tuna BULUT, imtihana disiplinli bir biçimde çalıştığını söylemiş oldu. Eşit tartı alanında başarılı olan öğrenci, “Çalışmanın tek bir yolu yok. her insanın kendi çalışma prensibi var. Yanılmamak için öğretmenlerden ve uzmanlardan da yaralanmak gerekiyor. Ben içimden geldiği üzere çalıştım, aksatmadım. Herkes nasıl rahat hissediyorsa o denli çalışmalı. Sınav kararımdan dolayı epeyce memnunum. Bu büyük başarıda okulumdan, öğretmenlerimden ve ailemden aldığım desteğin oldukca kıymetli bir yeri var. Bundan daha sonrası ortasında aldığım bilgi ve birikim ile tüm gayelerime kolay kolay ulaşacağıma canı gönülden inanıyorum.” dedi.

“Yüz yüze eğitimin eksikliğini hissettirmedik”

Bilfen Antalya Liseleri Okul Müdürü Yaşar SOLAK, “26 – 27 Haziran 2021 tarihlerinde gerçekleştirilen ve iki buçuk milyondan fazla öğrencinin katıldığı YKS’de eşit yük puan çeşidinde Özel Bilfen Antalya Anadolu Lisesi öğrencimiz Tuna Bulut, Türkiye 14.’sü Antalya 1.’si oldu. Başarısıyla okulumuza büyük bir gurur yaşatan öğrencimizi tebrik ediyorum. Tuna bu süreçte disiplinli çalışmasından hiç ödün vermedi. Her öğretmeni ile irtibat halinde oldu. Biz de bu süreçte ona takviye sunmaya çalıştık. Online eğitim sürecini de fazlaca âlâ yönettiğimizi düşünüyorum. Öğrencilere yüz yüze eğitimin eksikliğini hissettirmedik. Biz bu emeğin karşılığını alacağını biliyorduk. Bu sonuç karşısında gururluyuz. Hem Tuna’yı tıpkı vakitte YKS’ye giren başka öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Hepsi büyük muvaffakiyetler elde etti. Okulumuzun faaliyete başladığı 6 yıl boyunca verdiğimiz nitelikli eğitimle, öğrencilerimizi yüksek tahsile kademe kademe hazırladık. Bu yılda bu emeğimizin karşılığını almış bulunmaktayız.” dedi.

Hibya Haber Ajansı