Bergomi 20 gün uzaklaştırma aldı: Gençlik maçında “Menejeri itti”. Sonra açıklama – Futbol

SeviYorum

New member
19 Eki 2020
707
0
0
Rakipleri için bu sadece “sahada unutulmuş bir olaydı”. Olayların bu şekilde gerçekleştiğini inkar ediyor. Kesin olan şu ki, Lombardiya bölgesel spor hakeminden gelen tek bir resmi açıklama var. Beppe Bergomi gençlik amatör sahasındaki bir tartışma nedeniyle 7 Mart'a kadar 20 gün süreyle diskalifiye edildi. 1982'de dünya şampiyonu defans oyuncusu, bugün yorumcu Gökyüzü ve Lombard gençlik takımı Accademia Internazionale'nin antrenörü, spor hakemine göre “rakip bir menajeri itti”.

Bergomi, gençlik sahasındaki bir tartışma nedeniyle 20 gün uzaklaştırma aldı

Gerçekler geçen 3 Mart Pazar gününe kadar uzanıyor. Uluslararası Akademi takımı, Alcione ile çok hararetli bir “derbiyi” (algılandığı şekliyle) 2-0 kaybetti. İki kulüp aslında arkadaş, ancak Akademi'nin attığı golün ofsayt gerekçesiyle kabul edilmemesiyle sinirler iyice kızıştı. Beraberlik olacaktı ama sonra Alcione'nin 2-0'ı geldi. En azından orada bulunanlar böyle söylüyor. Maç için atanan genç hakem Bergomi'yi uyarır ancak adı daha sonra spor hakem masasına düşer. Kim şöyle karar veriyor: “Maç sırasında uyarıldı, maç sonunda rakip menajeri ittiği için yasaklandı”.

Spor hakemi Bergomi: “Menejeri itti”

Repubblica'nın temasa geçtiği Bergomi yanıt vermemeyi tercih etti ve kendisini zorlamayı reddetmekle sınırladı: “Ben kimseyi zorlamadım”. Ancak Al Giorno şunları söyledi: “Olanlar için özür dilemek istiyorum ve bunu beni, erkek arkadaşlarımı, tartıştığım çocuğu tanıyan herkesten yapıyorum. Bir hata yaptım ve sorumluluklarımdan da geri adım atmıyorum çünkü antrenörlük yaptığım uzun yıllar boyunca bu ikinci ihraç, genç amatör şampiyonalarında ilk ihraç oldu. Önceki olayda Inter ile Beretti finali vardı.” Bu nedenle tartışma Alcione'den bir çocukla olacaktı. Bu da kendisini özürleri kabul etmekle sınırladı ve ne olduğunu açıklamayı reddetti: “Bay Bergomi bir arkadaştır, çünkü Bizim için sorun zaten çözüldü”. Hakim için değil.