BENEDICT CUMBERBATCH, HOLLYWOOD WALK OF FAME’DE!

Bilgin

Global Mod
Global Mod
18 Eki 2020
558
0
16
BENEDICT CUMBERBATCH, HOLLYWOOD WALK OF FAME’DE! Benedict Cumberbatch, pazartesi günü Hollywood Walk of Fame’de bir yıldızla onurlandırıldı. Marvel’in yakında çıkacak olan “Doctor Strange in the Multiverse of Madness” sinemasında başrolü oynayan Cumberbatch, yıldızı “fevkalade bir onur” olarak nitelendirdi. Toplanan hayranlara “Ben İngilizim, bu yüzden bir kesimim bunu inanılmaz derecede acı verici buluyor” dedi. “Diğer yanım bu devasa ego darbesinden çok keyif alıyor” dedi.

Konuşmasında geçen yıl kanserden ömrünü kaybeden kız kardeşi Tracy Peacock’u hürmetle andı. Cumberbatch, “Geçen yıl kaybettiğimiz kız kardeşimden bahsetmek istiyorum” dedi. “Buna bayılırdı. İnanılmaz derecede sadıktı, destekleyiciydi ve parıltıyı, tuhaflığı ve cazipliği sevecekti. Yol boyunca hiç durmadan gülüyordu ve muhtemelen ağlıyordu.”

Cumberbatch şunları ekledi: “Umarım gerçek yıldızların parladığı bir yerde, şu anda üstten bakıyorsundur. Seni hayli özlüyoruz. ömrümüzde olacak kadar uygun ve kusursuz bir insan olmaya devam ediyorsun.”

Cumberbatch, iklim değişikliği konusunda harekete geçme davetinde bulunan ve Covid-19’dan etkilenen beşerler için kayıp acısını lisana getiren bir konuşmada, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırısını da kınadı ve ilerlemesini durdurmak için harekete geçme davetinde bulundu.

“Bugün, hayatımın bu şahane anında, bu olağanüstü platformda, Ukrayna’da olan biteni açıkça kabul etmeden ve Ukrayna halkına dayanağımı, karşı çıkan Rusya halkına dayanağımı göstermeden konuşamam. Cumberbatch, “Çocuklar, kentlerine roket yağarken hayatta kalma gayreti veren ailelerle beraberyken daha yeterli bir sonuç isteyen beşerler olarak neler yapabileceğimizi görmeliyiz” dedi.

Devam etti: “Artık geri duramayız. Artık hırs, tembellik, hareketsizlik yahut beceriksizlik vakti değil. Harekete geçmemiz gerekiyor ve yapabileceğiniz şeyler var. Derneklere takviye olabilirsiniz. Mültecilere alanda yardım edenlere takviye olabilirsiniz. İnsan hakları kuruluşlarına dayanak olabilirsiniz. Politikacılarınıza, bankanıza, sektörlerinize yardım etmek için yapabileceğiniz her şeyi tanımaları için baskı yapabilirsiniz. Bu mümkün, bu yüzden insanları bu gün bunu yapmaya çağırıyorum.”