‘BARBIE’ SİNEMASI HAKKINDA BİLDİĞİMİZ HER ŞEY

Bilgin

Global Mod
Global Mod
18 Eki 2020
558
0
16
‘BARBIE’ SİNEMASI HAKKINDA BİLDİĞİMİZ HER ŞEY Gerçek hayat Barbie bebeği olarak tanımladığımız Margot Robbie, hakikaten Barbie oluyor! 2019’da Robbie’nin yeni Barbie sinemasında başrol olacağını duyuran Warner Bros. ve Mattel, Robbie’nin eşi Tom Ackerley ve üretimci Josey McNamara ile yapım şirketi LuckyChap Entertainment aracılığı ile sinemanın üretiminde da yer alacaklarını belirtmişti. Barbie’nin birinci canlı aksiyon imali olacak olan yeni sinemanın vizyon tarihi ve kıssası belirli olmasa da geçtiğimiz günlerde direktörü belirtildi! ‘Barbie’ sineması hakkında daha fazla bilgi beklerken şu ana kadar bildiğimiz her şeyi aşağıda nazaranbilirsiniz…

BARBIE SİNEMASININ BAŞROLÜ KİM?

Yapılan resmi basın açıklamasında Margot Robbie, Barbie’nin çocukluğu boyunca “özgüven, merak ve iletişim” yarattığını vurgulamıştı. hem de Barbie’nin çocukları prensesten lidere kadar her şey olabileceklerinin hayalini kurmasını sağladığını söyleyen Robbie, “Bu rolü ve sinemanın imalini üstlendiğim için onur duyuyorum ve dünya genelinde seyircilerde ve çocuklarda olumlu bir tesiri olacağına inanıyorum.” demişti.

Biroldukça sineması için inanılmaz dönüşümler geçiren Robbie daha evvel ’Suicide Squad’ sinemasında Harley Quinn karakterini, ‘I, Tonya’ sinemasında Tonya Harding’i, ‘Mary Queen of Scots’ sinemasında ise Kraliçe I. Elizabeth’i canlandırmıştı. Gerçek Barbie olarak tanımlasak da görünüşüne odaklanan rollerden kaçınan Robbie, birkaç sene evvel verdiği röportajda, “Bir oyuncu olarak çalışmaya başladığımda, bayanlar için yaratıcı roller sonluydu. Bir senaryoyu elime alınca eş yahut kız arkadaş olduğumu görmek istemiyordum — erkek gözünden anlatılan bir öykünün katalizörü üzere. Bu hiç ilham verici değil,” demişti.

BARBIE SİNEMASI İÇİN HANGİ İSİMLER DÜŞÜNÜLDÜ?

Uzun bir müddetdir üretim etabında olan Barbie sinemasının birinci söylentileri 2015’te başlamıştı. Robbie’nin potansiyel başrol oyuncuları içinde olduğu söylenirken, The Hollywood Reporter 2018’de Robbie’nin Warner Bros. ile final evresinde olduğunu belirtmişti. 2016’da yayınlanan bir öbür habere bakılırsa ise Amy Schumer’ın Barbie karakteri olacağı söylenmişti lakin programındaki yoğunluk sebebiyle sinemadan ayrılma sonucu almıştı. 2017’de ise Anne Hathaway’in ‘Barbie’ olacağı konuşulmuştu…

SİNEMANIN DİREKTÖRÜ KİM?

2019 yılından beri ‘Barbie’ sinemasını yöneteceği konuşulan Greta Gerwig, beraberinde Noah Baumbach ile sinemanın senaryosunu üstleniyor. Variety’nin geçtiğimiz günlerdeki habere bakılırsa Gerwig’in sineması yöneteceği kısa bir süre evvel doğrulandı.

Greta Gerwig ve Noah Baumbach (Getty Images)

BARBIE SİNEMASI NE VAKİT VİZYONA GİRİYOR?

Barbie sineması hakkında net bir vizyon tarihi yok lakin sinemanın imal evresinde olduğunu düşünürsek birkaç sene beklememiz gerekecek. Şu sıralar ‘White Noise’ sineması üzerinde çalışan Gerwig ve Baumbach, Barbie yapımına 2022’de başlayacaklar. Warner Bros.’un Londra’daki Leavesden Stüdyosunda çekilecek olan sinemanın 2023’te vizyona girmesi bekleniyor.