Antep’teki kazada sürücünün sözü: Direksiyon hakimiyetini kaybettim

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Antep’teki kazada sürücünün sözü: Direksiyon hakimiyetini kaybettim Antep’te dün gerçekleşen kaza ile ilgili gözaltına alınan otobüs sürücüsü Abdulkadir M.’nin sözüne ulaşıldı.

DHA’nın haberine nazaran, üç savcının nazaranvlendirildiği soruşturmada, tedavisinin akabinde gözaltına alınan otobüs sürücüsü birinci tabirinde, “Otoyolda kaza vardı, kalabalık bir grup bulunuyordu. O sırada ne olduğunu anlayamadım. Bir anda otobüsün direksiyon hakimiyetini kaybettim. Toparlamak için hareket yapmaya başladım lakin kurtaramadım ve otobüs devrildi” dedi.

hemen sonrasında sürüklenmeye başladığını anlatan sürücü, “daha sonrasını hatırlamıyorum. Kazaya niye olduğum için hayli pişmanım” sözlerini kullandı.

Otobüs sürücüsü Memiş, jandarmadaki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi.

Kazaya ait incelemelerin gelecek hafta ortasında tamamlanacağı açıklandı.

Ayrıca yola dökülen bir sıvının otobüsün kaymasına niye olduğuna yönelik savların araştırıldığı lakin şu ana kadar bu istikamette bulguya rastlanılmadığı öğrenildi.

Kazada ortalarında 3 sıhhat bakılırsavlisi, 3 itfaiye çalışanı ve 2 basın mensubunun bulunduğu 15 kişi hayatını yitirmiş, 31 kişi de yaralanmıştı.(HABER MERKEZİ)