Antalya’da yol denetimi yapan ırkçı küme bir kişiyi darp etti

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Antalya’da yol denetimi yapan ırkçı küme bir kişiyi darp etti Antalya Kepez’de yol denetimi yapan bir küme tarafınca aracından indirilerek darp edilen Erhan Sevim “Pis Kürtler. Defolun gidin yoksa hepinizi yakarız” diye tehdit edildiğini söylemiş oldu.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde 28 Temmuz’da başlayan ve 10 gün daha sonra denetim altına alınabilen orman yangınlarıyla birlikte başlayan ırkçı ataklar devam ediyor. Kentte silahlarla yol denetimi yapıp kimlik denetimi yapan kümelere yönelik olarak toplumsal medyada bir hayli manzara paylaşılmasına karşın yasal süreç başlatılmadı.

Mezopotamya Ajansı’ndan Ömer Akın’ın haberine göre Kepez ilçesinde de pazar günü yol kesen bir küme, kimlik sorduğu Erhan Sevim’i (45) darp etti. Pazar günü aile dostlarını ziyaret giden Sevim çifti, akşam ikamet ettiği Döşemealtı ilçesine dönmek için ormanlık bir alandan geçti. Bu sırada 5 kişilik bir kümenin yol kestiğine şahitlik eden çiftin aracı da bu kümede yer alan 4 kişi tarafınca durduruldu.

Kümeye “Siz polis misiniz?” diye soran Sevim’e “Kimliğini ver. Sen nerelisin?” diye karşılık verildi.

Adıyamanlı olduğunu belirtmesi üzerine aracının kapısının zorla açılarak araçtan indirildiğini belirten Sevim, “Beni indirir indirmez dövmeye başladılar. Ne olduğunu anlamadım. Bana saldıranlar hem hakaret ettiler birebir vakitte ‘Pis Kürtler defolun gidin yoksa sizi yakarız’ diyerek tehdit ettiler. Bu sırada eşim araçtan inerek yardım diye bağırmaya başladı. Karşı istikametimizde iki araç geldi. Onlar durunca beni darp edenler ileride park etmiş olan araca hakikat kaçıp gittiler” dedi.

Kendisine saldıranlardan birinde maske olduğunu öteki bireylerin de karanlıktan dolayı yüzlerini görmediğini söyleyen Sevim, kimselerle hasımlığının olmadığını ve hücumun büsbütün siyasi olduğunu belirtti.

HDP’nin hareket ve aktifliklerine katıldığını söyleyen Sevim, “Grubun ortasından birinin maskeli olması soru işareti yaratıyor. Bizi bilen ve tanıyan biri olduğunu düşünüyorum. Şayet bunların gerisinde bir güç olmasa kimse çıkıp kimlik sormaya yürek edemezdi. Bunun önüne geçmek için devletin el atması gerekiyor” dedi. Sevim, akına ait başvurduğu jandarma tarafınca tabirinin alındığını ve darp edilmesine ait darp raporu aldığını belirtti. (MA)