Ankara ve Malatya’da bayan cinayetleri

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Ankara ve Malatya’da bayan cinayetleri Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde, Ömer D. (54) isimli erkek barışma mazereti ile geldiği meskende eşi Meltem Layıker’i (44) tabancayla yaraladıktan daha sonra sırtından bıçaklayarak öldürdü.

Olay, saat 18.00 sıralarında Demetgül Mahallesi Şehit Hüseyin Açıkbaş Caddesi’ndeki bir apartmanın dairesinde meydana geldi. Eşinden boşanan Meltem Layıker, kızı B.F.D. ile yaşamaya başladı. Meskenlere paklığa giderek geçimini sağlamaya çalışan Meltem Layıker’in 2 ay evvel taşındığı adrese gelen eski eşi Ömer D, barışmak istediğini söylemiş oldu. Kızlarını odaya gönderen Ömer D, Meltem Layıker’e tabancayla ateş etti. Akabinde yaralı bayanı sırtından bıçaklayarak, öldürdü. Ömer D, kızına annesini öldürdüğünü söyleyip meskenden ayrıldı.

İhbar üzerine gelen polis, konutun mutfağında yüzüstü yatan Meltem Layıker’i buldu. Konutta bulunan Layıker’in kızı B.F.D. polise verdiği sözde, babasının kendisini odasına gönderdiğini, silah sesi ve annesinin bağrışını duyduğunu, akabinde da babasının yanına gelerek, “Ben anneni öldürdüm, kaçıyorum” diyerek konuttan çıktığını söylemiş oldu.

İlçe Emniyet Müdürlüğü grupları yaptıkları çalışma ile Ömer D.’yi yakalayarak, gözaltına aldı. Ömer D., polis merkezindeki süreçlerinin arından sorgulanmak üzere Cinayet Ofis takımlarına teslim edildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

HASTANEDE VEFAT ETTİ

Malatya’da eşi tarafınca bıçaklanan 38 yaşındaki Nursel T. kaldırıldığı hastanede vefat etti.

Battalgazi ilçesi Selçuklu Mahallesi Köprüağzı Caddesi’nde Nursel T. ile hakkında uzaklaştırma sonucu bulunan evli olduğu İ.T. (42) içinde tartışma çıktı.

İ.T, Nursel T’yi bıçakladı. Bedeninin çeşitli yerlerinden yaralanan Nursel T. kaldırıldığı Turgut Özal Tıp Merkezi’ndeki müdahalelere karşın kurtarılamadı.

Katil İ.T’nin polis takımlarına teslim olduğu öğrenildi. (AA/DHA)