Aliye Uzun: Zindaşti ve Kuzu’yu ben tanıştırdım

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Aliye Uzun: Zindaşti ve Kuzu’yu ben tanıştırdım Organize hata örgütü liderliği suçlamasıyla aranan Sedat Peker’in, İranlı uyuşturucu kaçakçısı Naci Şerifi Zindaşti ve 1 Kasım 2020’de vefat eden eski AK Parti milletvekili Burhan Kuzu’yu tanıştırdığını söylemiş olduği Aliye Uzun, toplumsal medyada paylaştığı görüntüyle açıklama yaptı.

Zindaşti ve Kuzu’yu tanıştırdığını belirten Uzun, “Bu şahsın ülkemize yatırım yapacağını düşündüğüm için Burhan hoca ile tanıştırdım. ondan sonrasında bu adamın yasa dışı işlerinin olduğunu öğrendikten daha sonra görüşmeyi kestim” diye konuştu.

Zindaşti’den kendisini tehdit ettiği için şikayetçi olduğunu söyleyen Uzun, “Zindaşti’yi birinci deşifre eden kişi benim” sözlerini kullandı.

Aliye Uzun’un açıklamalarından satır başları şöyleki:

ZİNDAŞTİ’Yİ BİRİNCİ BEN DEŞİFRE ETTİM: GBT’mde bir tane kabahat yok. Benim yalnızca bir tane davam var. O da 40. Ağır Ceza’da kamu davasına dönüşmüş Zindaşti davası. Ben orada müştekiyim, mağdur durumdayım. Zindaşti’yle ilgili şikayette bulunan (26/03/2016), tehdit edildiğini söyleyen ve Zindaşti’yi birinci deşifre eden kişi benim. Bu evrakların hepsini paylaşacağım. Devlet bana muhafaza sonucu çıkartmış.

niye KİMSE BENİ TABİRE ÇAĞIRMIYOR: Benim hiç bir kabahatim yok. Lakin Sedat Peker denilen adamın öldürdüğü adamlar, yetim bıraktığı çocuklar var. Bunlardan konuşulmuyor. Benimle ilgili 2,5 yıldır haber yapıyorsunuz. Pekala niye hiç kimse savcılığa kabahat duyurusunda bulunmuyor? Ben elimi kolumu sallayarak yurt içi yurt dışı geziyorum. Otomobilime binip Ankara’ya gidiyorum, bakanlıklara giriyorum. Uçağa biniyorum, her yere gidiyorum. Niçin beni kimse söze çağırmıyor? Benim adresim muhakkak. Ben İstanbul’un en değerli kulelerinden birinde, deniz görüntülü ofisimde işimi yapıyorum. Ben dünya ile iş yapıyorum. niye kimse beni çağırmıyor? Bunlar yalnızca sav. Türkiye’de bayanlar öldürülüyor, tecavüze uğruyor. Ben de farklı versiyonunu yaşıyorum. İranlı uyuşturucu baronu için ben şikayet dilekçesi veriyorum fakat ben onlarla iş yapmış üzere lanse ediliyorum.

REİS SEVDALISIYIM, YILLARCA AK PARTİ TEŞKİLATINDA ÇALIŞTIM: Gençleri sahiden zehirliyorlar. Palavra bataklığa çekiyorlar gençleri. Gençlere niye teşebbüsçü olmaktan bahsetmiyorlar. Sevgili gençler, ben reis sevdalısı bir beşerim. senelerca da AK Parti teşkilatında çalışmış bir beşerim. Bundan da gurur duyuyorum.

BURHAN HOCA, MEVLANA ÜZERE BİR İNSANDI: Trump Towers’a astığım pankarttan beri benimle uğraşıyorlar. Burhan Kuzu hoca kadar insancıl, her insanın başını okşayan üniversite kendisine yumurta atan çocukları bile espriyle karşılayan bir adamdı. Burhan hocam herkesi sevgiyle kucaklayan, biri bir iş için telefon açtığında bu adam aranıyor mudur, yasa dışı bir şeyi var mıdır diye, hiç bunlar şey yapmayan, Mevlana üzere “Ne olursan ol gel” diyen, herkese kucak açan bir insandı.

SEDAT PEKER RÖPORTAJ İÇİN BANA ULAŞTI: Sedat Peker denen şahsı ben hiç tanımam. Sedat Peker, bana kendisi ulaştı. Kendi karısını cemiyete sokmaya çalışan bir adamdı. Benim dergimi aradılar eşi Özge Peker röportaj yapmamı söylemiş olduler. 7-8 sayfa röportaj talebimiz var dediler. Mayıs 2017’de dergime kapak oldu.

ZİNDAŞTİ VE BURHAN HOCAYI BEN TANIŞTIRDIM: Bir tez da benim uyuşturucu baronuyla iş yaptığım, Burhan hocanın bu kişiyi özgür bıraktırdığı. Bu Naci Şerifi Zindaşti’yi hiç kimse yazmazken evet ben tanıştım. Bu şahsın ülkemize yatırım yapacağını düşündüğüm için Burhan hoca ile tanıştırdım. sonrasındasında bu adamın yasa dışı işlerinin olduğunu öğrendikten daha sonra görüşmeyi kestim. Bu şahıs daha sonrasında beni tehdit etmeye başladı. Ve birinci, her şeydilk evvel bu bireyle ilgili hata duyurusunda bulunan benim. Söz tutanağı da burada. Tehdit ve şantaj hadisesinden daha sonra benim işverenimin meskenine de saldırdılar. Kurşunla konutu taradılar, daha sonrasında ben gidip şikayet dilekçesinde bulundum.

SEDAT PEKER’DEN Mİ KORKACAĞIM: Ben bu adamla iş yapıyorsam, bu kadar ticari münasebetlerim var ise niye şikayette bulunuyorum ve niye devlet bana muhafaza sonucu çıkarıyor? Ben, Naci Şerifi Zindaşti’ye baş tutmuş, tehditlerine göz yummamış bir beşerim, ben Sedat Peker’den mi korkacağım?

KİMLERİN BENİ ERDOĞAN’LA SEYAHAT LİSTELERİNDEN ÇIKARDIĞINI ÇOK ÂLÂ BİLİYORUM: Diyorlar ki Recep Tayyip Erdoğan’la seyahatlere gitti, yakın görünmeye çalıştı, bir sürü fotoğraflar görüntüler paylaştı, evet ben Cumhurbaşkanı’yla DEİK seyahatlerine katıldım. DEİK (Dış Ekonomik Münasebetler Kurulu) var, buraya iş erkeklerinı, iş bayanlarını kayıt oluyor. Ve bu seyahatlere sizi dahil ediyor. Bu seyahatlere gitmemizdeki gaye ihracatımızı artırmak. Devletler ortası görüşmeler yapıldıktan daha sonra siz orada bölümünüze bakılırsa sizi karşınızdaki muhatap firmalarla karşı karşıya getiriyor, siz onlarla tanışıyorsunuz, iş yapmaya başlıyorsunuz. Yani bu seyahatlerin asıl gayesi bu. Bu seyahatler 5 bin dolar, 10 bin dolar üzere yüksek sayılar. Bu seyahatlerin hepsini ödeyip kendim gittim. Oradaki FETÖ’cü iş adamları beni seyahatlere almamaları için epey uğraştı. Kimlerin beni seyahat listelerinden çıkardığını da fazlaca uygun biliyorum. (HABER MERKEZİ)