Akşener, 103 amiral için Erdoğan’la iki kez telefonla konuşmuş

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Akşener, 103 amiral için Erdoğan’la iki kez telefonla konuşmuş ÂLÂ Parti Genel Lider Başdanışmanı Ahmet Zeki Üoldukça, 103 emekli amiralin yayınladığı Montrö Bildirisi’nin akabinde başlatılan soruşturmalarla ilgili Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la iki sefer telefonla konuştuğunu ve tutuklamalar için hazırlıklar yapılmasının gerçek olmadığını dediğini belirtti.

‘AKŞENER ‘İNŞALLAH TUTUKLAMA OLMAZ’ DEDİ’

Cumhuriyet muharriri Barış Terkoğlu’na konuşan Üoldukca, şunları söylemiş oldu:

“Amirallerimizin açıklamaları daha sonrasında hepimiz hatırlıyoruz, iktidar partisi adeta bu açıklamanın üzerinde tepinmeye başladı. Tapu Kadastro müdürlüklerinin bile içerisine katıldığı bir senaryo yürürlüğe konuldu. Gözaltılar başlatıldı. Ben o tarihte çabucak hemen UYGUN Parti’ye katılmamıştım. Gözaltılar yapılıp tutuklanmaları için hazırlıklar yapılırken o gece, Sayın Akşener beni cep telefonumdan aradı. Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ı aradığını, ortada darbe falan üzere bir şeyin kelam konusu olmadığını, bu amirallerin hepsinin emekli olup buyruğunda kimselerin olmadığını, bu kadar büyütülecek bir durumun kelam konusu olmadığını, bu şahısların tutuklanmaları için hazırlıklar yapılmasının gerçek olmadığını anlattığını söylemiş oldu.

Bu konuşmamızdan yaklaşık bir saat kadar daha sonra Meral Hanım beni tekrar aradı. Sayın Erdoğan ile ikinci kez konuştuğunu, durumu tekrar anlattığını ve tutuklanmamaları konusunda kendisini ikna ettiğini düşündüğünü söz ederek ‘İnşallah tutuklanma olmaz’ dedi. Artık herkes Meral Hanım’a kızıyor lakin durum da bu. Kendisi şahsen cumhurbaşkanını iki kere arayıp amirallerimizin tutuklanmamaları için uğraş sarf ediyor. Bence Sayın Akşener’in söylemiş olduklerini bu görüşmeleri dikkate alarak pahalandırmak daha adil olacak.” (HABER MERKEZİ)

YAZININ TAMAMI