Ahmet Çakar-Rıdvan Dilmen davası: Ben yaralı aslanım

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Ahmet Çakar-Rıdvan Dilmen davası: Ben yaralı aslanım Yorumculuk yaptığı televizyon programında eski ulusal futbolcu ve yorumcu Rıdvan Dilmen’e yönelik hakaret içeren kelamlar söylemiş olduği savıyla yargılanan eski hakem Ahmet Çakar, kabahatin yasal ögelerinin oluşmaması nedeni öne sürülerek beraat etti.

İstanbul 21. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuksuz sanık Ahmet Çakar katıldı. Şikayetçi Rıdvan Dilmen’i ise avukatları temsil etti. Sanık Ahmet Çakar, hakaret etmediğini lisana getirerek “Eğer hakaret etmek isteseydim yahut yıpratmak isteseydim, kendisinin 14 yıl evvel kız arkadaşını dinlettiği formunda soruşturmayı gündeme getirirdim. Bundan daha sonra bu belgeyi da açacağım. Bana ve arkadaşlarıma mafyayı göndermeyi bıraksın” dedi.

Duruşma savcısı mütalaasında, sanığın sözlerinin şikayetçinin onur, erdem ve saygınlığına rencide edici boyutta olmayıp, tenkit niteliğinde olduğu sebebi öne sürülerek beraatini talep etti. Rıdvan Dilmen’in avukatı Serdar Ölmez mütalaaya katılmadıklarını belirterek sanığın cezalandırılmasını talep etti.

Duruşma da son kelamı sorulan Çakar daha öncede Dilmen’e karşı hakaret kabahatinden 42. Asliye Mahkemesi’nde yargılandığını ve o davadan da beraat ettiğini söyleyerek “Adalete güveniyorum, ben temizim beraatimi talep ediyorum” dedi.

Mahkeme, sanığın üstüne atılı hatanın yasal ögelerinin oluşmaması nedeni öne sürülerek beraatine karar verdi.

Duruşma çıkışında Ahmet Çakar yaptığı açıklamada, “Rıdvan Dilmen’in bu herbiçimde beşinci şikayeti falan bir daha beraat ettik. O zannetti ki beni yıldıracak, sindirecek fakat bundan daha sonra ben yaralı aslanım artık. Dünyanın en berbat en tehlikeli hayvanı yaralı aslandır. Ya aslanı tam öldürecekti yaralı bıraktım mı düşünce. aslına bakarsanız burcum da aslan, onun burcu da aslan” dedi. (DHA)