Ağırdır: 2022 sonbaharında erken seçim mümkünlüğü görüyorum

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Ağırdır: 2022 sonbaharında erken seçim mümkünlüğü görüyorum KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, Türkiye’de yaşanan sıkıntıların temelinde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin yattığını lisana getirdi ve gelecek yılın sonbaharında erken seçim mümkünlüğünü kuvvetli gördüğünü söylemiş oldu.

T24’ten Murat Sabuncu’ya konuşan Ağırdır, başta siyasetçilerin aklı selim bir yerden konuşmaya başlaması gerektiğini vurguladı. Ağırdır, ekonomik sıkıntıların pandeminin tesirlerinin hafifçelemesi ve eylül-ekim aylarında okulların açılmasıyla daha epey hissedileceğini söz ederek toplumsal tansiyonun daha yükselebileceğine işaret ederek, “Asıl enflasyonun, asıl işsizliğin ve fakirleşmenin ne olduğunu okullar açılmaya başladığında beşerler şahsen kendi hayatlarından deneyimlemiş olacaklar. ötürüsıyla toplumsal tansiyonun de yükselmeye başlayacağını sanıyorum. Hele hele ortada operasyon kokan örgütler, hesaplar, medya siteleri olduğuna göre bu tıp operasyonların da çoğalacağını sanıyorum’’ diye konuştu.

İktidar tarafınca 2023’te yapılacağı söylenen seçimlere ait erken seçim ihtimali olduğunu söyleyen Ağırdır, ‘’2022 sonbaharında bir erken seçim mümkünlüğünü daha kuvvetli görüyorum. ötürüsıyla önümüzdeki 1 yıl daha tansiyonlu, meselelerin yumağının ortasında her gün biraz daha hissizleşmeye devam edeceğimiz bir müddetç olacak lakin bir yandan da o kadar fazlaca umut veren diğer kıpırtılar var ki ülkenin geleceğine dair umutlu olmaya çabalamak ve her şeydilk evvel bunun için emek uğraş göstermek ve uğraşmak gerekiyor’’ yorumunu yaptı.