Ağabeyiyle hengame eden kişiyi öldüren bekçi tutuklandı

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Ağabeyiyle hengame eden kişiyi öldüren bekçi tutuklandı İzmir’in Buca ilçesinde, Şehmus Devrin’i (30) tabancayla vurarak öldürdüğü sebebi öne sürülerek gözaltına alınan bekçi A.Y. (27) ve ağabeyi Y.Y. tutuklandı, akrabaları E.Y. ve İ.Y. ise isimli denetim kuralıyla hür bırakıldı.

Olay, perşembe günü saat 19.30 sıralarında, Mustafa Kemal Mahallesi’nde meydana geldi. ddiaya bakılırsa Şehmus Devranın, aracıyla sokaktan geçen husumetli olduğu Y.Y.’yi durdurup, darp etti. çabucak sonrasında durumu yakınlarına haber veren Y.Y., Buca İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde bekçi olan kardeşi A.Y. ve akrabalarıyla birlikte olayın yaşandığı noktaya geldi.

Şehmus Devrin’in bir arabayla sokaktan geçtiğini goren Y.Y. ve arkadaşları, aracı durdurdu. tekrar arbede çıkınca, A.Y. belinden çıkardığı tabancayla arabadaki Şehmus Devrin’e arka arda ateş açtı. Dönemin, boynuna ve bacağına isabet eden kurşunlarla öldü.

Olayın akabinde arabayla kaçmaya çalışan A.Y. ve ağabeyi Y.Y., yaklaşık 500 metre uzaklıkta yakalandı. Polis, A.Y.’nin akrabası olan İ.Y. ve E.Y.’yi de gözaltına aldı. A.Y.’nin polisteki birinci tabirinde, “Bir anlık öfkeye kapılıp kendimi kaybettim, fazlaca pişmanım” dediği açıklandı.

Şüpheliler, emniyetteki süreçlerinin akabinde bugün adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan A.Y. ve Y.Y. kardeşler tutuklanırken, İ.Y. ve E.Y. isimli denetim kaidesiyle hür bırakıldı. (DHA)